Przejdź do treści

Słoneczny Dope Lemon w „Miami Baby”

Dope Lemon Miami Baby
Dope Lemon, fot. kadr z teledysku "Miami Baby"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Nowy singel Dope Lemona „Miami Baby” już dostępny! Utwór pochodzi z najnowszego, studyjnego albumu „Kimosabe”, który ukaże się 29 września br.

„Miami Baby” to promienny i swobodny kawałek łagodnego indie-rocka. Napędzany równą sekcją rytmiczną, wypełniony rytmem, utwór płynie z wdziękiem, gdy synkopowany bas i zręcznie skomponowane gitary przeplatają się z niewymuszonym wokalem enigmatycznego frontmana Angusa Stone’a. Marzycielski i nieco podniosły refren przywołuje atmosferę przesiąkniętego psychodelią lata, rozkwitającego eksplozją słońca… Witajcie ponownie w świecie Dope Lemona!

„Kimosabè” to boski i otwarty wszechświat, oferujący eteryczne i hipnotyzujące krajobrazy dźwiękowe, które wykraczają poza status quo. To pierwszy album Dope Lemona, który na okładce ukazuje twarz Angusa Stone’a, pomysłodawcy projektu.

„Ta płyta to wszystko, co jest mną” – podkreśla Angus Stone. „W przeszłości grafika była w pewnym sensie anonimowa, ponieważ próbowałem zgłębić te wszystkie muzyczne style, a posiadanie takiej „tarczy” przed sobą było piękne – mogłem w pewnym sensie przemykać się niezauważony, a opinia publiczna nie mogła mnie osądzać! Na tej płycie przeżyłem chwile jasności, gdy zastanawiałem się nad moim dzieciństwem i mogłem zobaczyć, gdzie chcę być w przyszłości. Dlatego postanowiłem pojawić się na okładka i w pełni ujawnić, kto za tym wszystkim stoi!” – dodaje Dope Lemon.

7 lipca Dope Lemon pojawił się w ramach europejskiej trasy, w warszawskim klubie NIEBO. W wypełnionym po brzegi klubie wybrzmiały utwory z poprzednich albumów „Smooth Big Cat” i „Rose Pink Cadillac” oraz single z nadchodzącego albumu „Kimosabè”. Premiera nowego krążka Dope Lemona już 29 września br. – przedsprzedaż TUTAJ.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx