SkyShowtime – Comcast i ViacomCBS ogłaszają start nowej platformy SVOD

SkyShowtime
Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

Comcast i ViacomCBS ogłaszają partnerstwo w zakresie uruchomienia nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD). Serwis SkyShowtime zaoferuje bibliotekę obejmującą produkcje oryginalne i premium ze Sky, NBCUniversal, Universal Pictures, Peacock, Paramount+, Showtime, ParamountPictures oraz Nickelodeon. Start nowego serwisu streamingowego jest zaplanowany na 2022 rok w ponad 20 europejskich krajach, w tym m.in. Hiszpanii, Portugalii, Skandynawii, Niderlandach, Europie Centralnej i Wschodniej.

Comcast Corporation i ViacomCBS Inc. ogłosiły dziś współpracę mającą na celu uruchomienie nowej usługi subskrypcji wideo na życzenie (SVOD). Współpraca będzie miała miejsce w ponad 20 europejskich krajach obejmujących 90 milionów gospodarstw domowych. SkyShowtime połączy dekady doświadczeń w bezpośrednim kontakcie z konsumentami oraz najlepszą rozrywkę, filmy i seriale – oryginalne produkcje z portfolio marek NBCUniversal, Sky i ViacomCBS, w tym również te sygnowane przez Showtime, Nickelodeon, ParamountPictures, Paramount+ Originals, SkyStudios, Universal Pictures i Peacock. Szeroka oferta serwisu będzie obejmować wszystkie gatunki i uwzględniać różne grupy odbiorców. Pojawią się zarówno filmy obyczajowe, programy dla dzieci i rodzin, najważniejsze filmowe franczyzy, premierowe filmy, jak i programy lokalne. Pojawią się również produkcje dokumentalne i oparte na faktach, a także wiele innych.

Nowa usługa SVOD ma wystartować w 2022 roku pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych. Docelowo będzie dostępna dla odbiorców w Albanii, Andorze, Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, na Węgrzech, w Kosowie, Czarnogórze, Holandii, Macedonii Północnej, Norwegii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii i Szwecji.

SkyShowtime zapewni widzom ponad 10 tysięcy godzin uwielbianej na całym świecie rozrywki od najlepszych twórców. W serwisie będzie można obejrzeć premiery, nowości filmowe i serialowe wypuszczane każdego miesiąca. Dostępna będzie również biblioteka produkcji wszech czasów oraz klasyków kina, a także programy familijne i dla dzieci.

SkyShowtime – start nowej platformy SVOD

Uruchomienie SkyShowtime daje nam wyjątkową możliwość wykorzystania naszej globalnej bazy treści i stworzenia atrakcyjnej oferty streamingowej – szybko i na dużą skalę – dzięki przemyślanej strategicznej inwestycji rozłożonej na etapy” – mówi Raffaele Annecchino, prezes i dyrektor generalny ViacomCBS Networks International. „W połączeniu z ostatnio ogłoszonym partnerstwem Paramount+ i Sky w Wielkiej Brytanii, we Włoszech oraz Niemczech, SkyShowtime jest wielką szansą na przyspieszenie naszej ekspansji na rynku oraz zapewnienie pozycji lidera wśród dostawców SVOD w Europie”.

Nasz nowy serwis streamingowy – SkyShowtime – dla milionów konsumentów z ponad 20 nowych europejskich rynków połączy to, co najlepsze w Stanach Zjednoczonych i Europie z kultowymi markami i światowej klasy rozrywką” – mówi Dana Strong, dyrektor generalna SkyGroup. „W ślad za pojawieniem się Peacock na Sky, partnerstwo to zapewni innowacyjne podejście do szybkiej ekspansji na arenie międzynarodowej. Opierając się na zaletach niezwykłych produkcji od NBCUniversal, Sky oraz ViacomCBS, SkyShowtime dostarczy naprawdę fascynujący zbiór treści dla całej rodziny. Zapewni również marce szeroką rozpoznawalność na wspomnianych rynkach Europy”.

Partnerstwo przyjmie formę spółki joint venture, z równymi udziałami i pod wspólną kontrolą ViacomCBS i Comcast. Szczegóły dotyczące oferty, w tym koszt abonamentu, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

ZOBACZ:  Nowe odcinki "Ninjago" na Cartoon Network!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x