Przejdź do treści

Sheynnis Palacios wybrana Miss Universe 2023!

Miss Universe 2023 Sheynnis Palacios
Sheynnis Palacios, fot. Miss Universe YouTube

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

72. edycja wyborów Miss Universe, czyli Miss Universe 2023, dobiegła końca! Najpiękniejszą kobietą została wybrana 23-letnia Sheynnis Palacios z Nikaragui.

Sheynnis Palacios z tytułem Miss Universe 2023! Sheynnis Alondra Palacios Cornejo (tak brzmi jej pełne nazwisko) to nikaraguańska modelka. W przeszłości wywalczyła tytuł Miss Universe Nicaragua 2023. Jest pierwszą reprezentantką Nikaragui, która wywalczyła tytuł Miss Universe! Koronę najpiękniejszej kobiety na świecie odebrała z rąk ubiegłorocznej triumfatorki, Amerykanki R’Bonney Gabriel.

Sheynnis Palacios przed finałową galą była jedną z faworytek ekspertów do zwycięstwa. Świetnie zaprezentowała się w eliminacjach oraz podczas Pokazu Strojów Narodowych. Na finałowe pytanie „Gdybyś mogła przeżyć rok na miejscu innej kobiety, kogo byś wybrała i dlaczego?” opowiedziała, że wybrała by Mary Wollstonecraft, angielską pisarkę, prekursorkę feminizmu, która propagowała równouprawnienie kobiet. Pierwszą wicemiss została Anntonia Porsild z Tajlandii, natomiast drugą wicemiss została Moraya Wilson z Australii. Pierwszą piątkę uzupełniły Karla Guilfú z Portoryko (wywiad z nią możecie zobaczyć na naszym portalu) oraz Camila Avella z Kolumbii, która przeszła do historii jako pierwsza matka, która dotarła do tego etapu konkursu.

Gala finałowa Miss Universe 2023 odbyła się w nocy z 18 na 19 listopada 2023 roku. Miejsce uroczystości to José Adolfo Pineda Arena w San Salvador w Salwadorze. Uroczystość poprowadziły: Jeannie Mai Jenkins, Maria Menounos, Olivia Culpo, Catriona Gray i Zuri Hall. John Legend był oczywiście jedynym artystą muzycznym, który wystąpił podczas wieczoru finałowego. Nasz kraj w tym roku reprezentowała Miss Polski Angelika Jurkowianiec.

twitter.com/MissUniverse
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx