Shellerini, Had Hades i Kacper HTA w utworze “Gwara Niepodległa”

Fot. kadr z klipu "Gwara Niepodległa"

OBSERWUJ NAS:

Poznaniak, Warszawiak i Ślązak, czyli Shellerini, Had Hades i Kacper HTA zjednoczyli siły w utworze “Gwara Niepodległa”.

Druga Strona Ulicy: Gwara Niepodległa to kontynuacja oraz rozwinięcie zeszłorocznej inicjatywy „Sztuka Niepodległa”, która tym razem skupia się na kolorycie lokalnych, miejskich dialektów, stanowiących od lat o charakterze i sznycie poszczególnych zakątków kraju. Do akcji zostali zaproszeni: reprezentant Warszawy – Had Hades, od zawsze stanowiący o stylu rapu z Poznania Shellerini oraz pochodzący z Rybnika i związany ze Śląskiem Kacper HTA.

Każdy z nich zaprezentował urok lokalnych gwar, slangów i powiedzonek na bitach jednego z najlepszych producentów w kraju, legendarnej połówki duetu White House – Magiery. Partię fortepianu dograł jeden z najzdolniejszych pianistów młodego pokolenia Tymoteusz Bies, a na akordeonie zagrał sam Czesław Mozil! Za deckami stanął DJ Eprom, który odpowiada również za mastering utworów wydanych w ramach akcji “Gwara Niepodległa”.

Shellerini, Had Hades, Kacper HTA – Gwara Niepodległa. Zobacz teledysk:

Shellerini, Had Hades, Kacper HTA – Gwara Niepodległa

Teledysk dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

ZOBACZ:  Agora Muzyka łączy siły z międzynarodowym gigantem - Universal Music Group
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x