Serge Gnabry z hattrickiem! Dublet Lewandowskiego w meczu Bayern – Stuttgart

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Bayern Monachium zdemolował w 16. kolejce Bundesligi VFB Stuttgart 5:0. Trzy bramki w tym meczu zdobył Serge Gnabry, a dwie Robert Lewandowski.

Dzięki temu zwycięstwu Bayern ma już 9-punktową przewagę nad drugą w tabeli Bundesligi Borussią Dortmund. Drużyna Marco Rose ma jednak zaległy mecz do rozegrania z Greuther Fürth. Bayern, który zapewnił sobie nieoficjalne mistrzostwo rundy jesiennej, walczy o rekordowy 10. tytuł z rzędu.

Serge Gnabry, który w samej tylko pierwszej połowie oddał sześć strzałów, zapewnił gościom prowadzenie w 40. minucie. Niemiec podkręconym strzałem w długi górny róg bramki pokonał Floriana Müllera. Drugiego gola strzelił w 53. minucie. Następnie znalazł Lewandowskiego, który pięknym lobem nad Florianem Müllerem w 69. minucie, zdobył trzecią bramkę dla Bayernu. W 72. minucie znów trafił Lewandowski po podaniu Gnabry’ego. W 74. minucie Gnabry zdobył swoją trzecią bramkę.

Drugi gol Lewandowskiego w tym meczu oznaczał, że wyrównał on kolejny rekord Gerda Müllera z 1972 roku – 42 gole w Bundeslidze w ciągu jednego roku kalendarzowego. W piątek może pobić rekord w ostatnim ligowym meczu w 2021 roku z VFL Wolfsburgiem.

Bayern Monachium – VFB Stuttgart 5:0 (1:0)

Strzelcy bramek: Serge Gnabry 40′, 53′, 74′, Robert Lewandowski 69′, 72′