Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak na dłużej w Arce Gdynia

Ryszard Tarasiewicz Arce Gdynia
Fot. arka.gdynia.pl

Praca w Arce Gdynia trenerów Ryszarda Tarasiewicza i Tomasza Wolaka będzie kontynuowana. Obaj szkoleniowcy podpisali nowe umowy, które ważne są do 30 czerwca 2023 roku.

Ryszard Tarasiewicz (wraz z asystentem Tomaszem Wolakiem) do Gdyni trafił w październiku minionego roku. Do grudnia poprowadził żółto-niebieskich w dziewięciu meczach: siedmiu ligowych i dwóch w Pucharze Polski. Bilans był wówczas taki: 4-0-4.

Największy progres drużyna zanotowała po przepracowaniu ze szkoleniowcem okresu przygotowawczego. Wiosną, po dziewięciu zwycięstwach i jednym remisie, dogoniła miejsce zapewniające bezpośredni awans do Ekstraklasy. Ostatecznie punkty pogubione w końcówce rozgrywek pozbawiły Arkowców drugiego miejsca w tabeli.

Przemiana drużyny pod wodzą trenera Tarasiewicza znajduje odzwierciedlenie w liczbach: 1,95 zdobytych punktów na mecz ligowy to jego najlepszy wynik w szkoleniowej karierze, biorąc pod uwagę kluby, w których przepracował co najmniej jedną rundę. Teraz trenerzy Ryszard Tarasiewicz i Tomasz Wolak stają przed nowym wyzwaniem.

– Liczymy na to, że drużyna będzie przygotowana do nowych rozgrywek tak, jak minionej wiosny, co pozwoli na bardziej regularne punktowanie. Ponadto, jesteśmy bogatsi o doświadczenia z końcówki sezonu i wiem, że to będzie naszą przewagą – mówi prezes Arki Michał Kołakowski.

– W Gdyni zastałem ambitną drużynę i oddanych kibiców, którym mamy coś do udowodnienia. Dużą sztuką jest przekuć porażkę w zwycięstwo. Brak awansu był porażką, ale minione miesiące dały nam wiele powodów do optymizmu. Jestem przekonany, że możemy osiągnąć sukces – dodaje trener Ryszard Tarasiewicz.

ZOBACZ:  Łukasz Fabiański zakończył karierę reprezentacyjną!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx