Przejdź do treści

Rusza Podcast Roku 2024. Zgłoszenia od twórców przyjmowane od 1 do 30 czerwca

Podcast Roku 2024
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Debiutanci i profesjonaliści – to Wasz czas! Największy w Polsce konkurs podcastowy, noszący imię redaktora Janusza Majki, właśnie startuje z IV edycją. Prowadzisz podcast? Zgłoś go do końca czerwca na podcastroku.pl.

Podcast Roku to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie – zmarłego w lutym 2021 roku na Covid-19.

W Polsce, podobnie jak na świecie, utrzymuje się rosnący trend popularności podcastów. W ubiegłym roku już blisko 10 mln polskich internautów słucha treści słownych audio przynajmniej raz w miesiącu – wynika z najnowszego badania „Słuchacz podcastów w Polsce” przygotowanego cyklicznie przez Grupę Eurozet.

Najlepsze podcasty wybierze kilkudziesięcioosobowe jury oraz słuchacze w głosowaniu internetowym. Rozstrzygnięcie zaplanowano podczas otwartego dla publiczności całodziennego święta podcastu towarzyszącego Gali Finałowej 30 listopada w Rzeszowie.

Podcast Roku 2024

W czasie 3 ostatnich edycji konkursu jury wręczyło nagrody i wyróżnienia najlepszym polskim twórcom o wartości ponad 280 000 PLN. Rok temu do konkursu zgłoszono rekordową liczbę 371 podcastów: „To bardzo demokratyczny i łączący wiele środowisk konkurs. Najlepsze produkcje wybiera jury złożone oczywiście z podcasterów, ale też z dziennikarzy, twórców cyfrowych, pisarzy oraz ekspertów nowych mediów. Swoją nagrodę już po raz trzeci przyznają również słuchacze” – zapowiada Tomasz Majka, jeden z inicjatorów oraz syn patrona konkursu.

Zgłoszenia do 4 edycji Konkursu będą przyjmowane w następujących kategoriach:

  • Polityka, społeczeństwo, gospodarka
  • Lifestyle, kultura, hobby
  • Nauka, edukacja, technologie
  • Kryminał
  • Debiut
  • Marka zlecająca bądź sponsorująca podcast

Jury przesłucha zgłoszone podcasty od lipca do września. W Międzynarodowym Dniu Podcastu 30 września, zostaną ogłoszone po 3 nominacje w każdej kategorii. Tego dnia rozpocznie się również 6 tygodniowe głosowanie publiczności na ulubiony Podcast ze wszystkich nominowanych przez Jury na stronie podcastroku.pl.

Rozstrzygnięcie czwartej edycji Podcast Roku odbędzie się 30 listopada, w czasie gali finałowej w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie.

„Rzeszów stanie się ponownie stolicą podcastów. Najpierw w czasie całodniowego wydarzenia otwartego dla publiczności zaplanowaliśmy serię spotkań autorskich, debat i warsztatów. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Już teraz zapraszamy twórców, publiczność i kolejnych partnerów, którzy chcą dołączyć do tego unikatowego wydarzenia” – dodaje Sara Piskor, inicjatorka konkursu.

Partnerem strategicznym konkursu jest Cyfrowa Polska. Partnerem głównym Audioteka, partnerem organizacyjnym są: Marma Polskie Folie, Millenium Hall, Hotel Hilton Garden Inn Rzeszów. Z kolei Partnerem Założycielskim InCredibles – program mentoringowy dla młodych przedsiębiorców z wizją.

Mecenasami konkursu są: Lancerto, OPPO, Busnex, Onet Audio.

Partnerami konkursu są: Województwo Podkarpackie, Miasto Rzeszów, Patronite.pl, Torba Reportera i Podcastera, Fundacja Pomocy Szkole im. ks. St. Konarskiego w Rzeszowie, Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, Aeropolis – Podkarpacki Park Naukowo Technologiczny, agencja PR Molecule Group oraz Kancelaria Prawna BWW.

Wszystkie informacje o konkursie dostępne są na stronie podcastroku.pl oraz w mediach społecznościowych.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx