REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Rusza piętnasty sezon Ligi Siatkówki Kobiet

Fot. Piotr Sumara/PLS

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Piętnasty, jubileuszowy sezon zawodowej ligi siatkarek rusza z przytupem. Pierwsze starcie rozgrywek to jednocześnie debiut trenera mistrzów świata z 2014 roku na ławce kobiecej drużyny. Pozyskanie przez Developres SkyRes Rzeszów Stephane’a Antigi to bezsprzecznie największa bomba transferowa tego okienka transferowego w najpiękniejszej lidze świata!

Trener Stephane Antiga przyszedł na Podkarpacie z ONICO Warszawa, z którym zdobył wicemistrzostwo Polski w PlusLidze. – Dzisiaj chyba już mniej ludzi jest zdziwionych, że poprowadzę zespół w Lidze Siatkówki Kobiet, myślę po prostu że informacja już się rozeszła. Dokonałem dobrego wyboru i liczę, że z Developresem będziemy wygrywać mecze, po to zostałem tutaj sprowadzony – mówi Antiga, który jest jednym z zaledwie trzech zagranicznych trenerów w tym sezonie LSK, obok Ferhata Akbasa z Chemika Police i Alessandro Chiappiniego z DPD Legionovii Legionowo.

– Spodziewam się bardzo ciekawego sezonu, zaciętej walki i niezłego poziomu sportowego – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, który właśnie pod wodzą Antigi sięgał po mistrzostwo świata w katowickim Spodku. – Czy byłem zaskoczony, że Stephane postanowił pracować w LSK? Nie do końca, bo znając jego charakter, łagodne usposobienie wydaje mi się, że może stać się dobrym szkoleniowcem także w lidze pełnej kobiet. Jestem ciekaw, jak mu pójdzie, bo na pewno to była transferowa bomba i dla wielu spore zaskoczenie – podkreśla prezes PLS, która w tym sezonie przygotowała dla LSK kilka ważnych nowości.

Fot. Piotr Sumara/PLS

Największą zmianą jest to, że w sezonie 2019/2020 we wszystkich meczach Ligi Siatkówki Kobiet obecny będzie system challenge. Przypomnijmy, że powtórki wideo rozstrzygające sporne sytuacje po raz pierwszy w historii siatkówki wprowadziła właśnie Polska Liga Siatkówki, w rozgrywkach PlusLigi. Teraz przyszedł czas, by z tej nowoczesnej technologii korzystały kluby zawodowej ligi kobiet.

– To świetna wiadomość dla rozgrywek, arbitrów i drużyn, bo system challenge działa niczym wypicie melisy, uspokajająco. Redukuje stres towarzyszący spornym sytuacjom, a co najważniejsze, na wynik meczu nie mają wpływu pomyłki sędziowskie. Dlatego pracowaliśmy od kilku miesięcy, by udało się system wprowadzić w całych rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet. Cieszę się, że udało nam się zrealizować cel, który sobie postawiliśmy – podkreśla prezes PLS.

System challenge funkcjonował już wcześniej w Lidze Siatkówki Kobiet, jednak używany był dopiero w fazie play-off czy tylko w wybranych meczach. Teraz będzie dostępny w każdym spotkaniu, tak samo jak ma to miejsce w PlusLidze – Lidze Mistrzów Świata.

Dodatkowo kolejną zmianę można będzie zobaczyć już dziś w premierowym starciu LSK w Rzeszowie, gdy miejscowy Developres SkyRes podejmie DPD Legionovię. Firma Netex, partner Polskiej Ligi Siatkówki S.A., przygotował niespodziankę dla klubów występujących w PlusLidze i Lidze Siatkówki Kobiet. Każdy z nich otrzymał bowiem siatkę z nadrukiem nazwy miasta, w którym ma swoją siedzibę.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx