REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Rusza kolejna edycja międzynarodowej gry kryptologicznej TheCodebreakers

Fot. TheCodebreakers

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

TheCodebreakers, to międzynarodowa gra kryptologiczna online łącząca funkcje edukacyjne oraz rywalizację uczestników z całego świata, której celem jest promowanie za granicą roli jaką odegrali Polacy w złamaniu szyfru Enigmy.

Udział w grze umożliwia zdobycie praktycznej wiedzy na temat historii szyfrów. Specjalnie przygotowane zadania weryfikują wiedzę nabytą przez graczy, którzy próbują złamać coraz trudniejsze szyfrogramy. Zwycięzcy otrzymują nagrody rzeczowe. Aby w pełni realizować swoją misję, autorzy zbierają dodatkowe fundusze za pomocą platformy zrzutka.pl.

To już kolejna edycja gry. Ubiegłoroczna, zakończona sukcesem przyniosła efekt w postaci 1000 zarejestrowanych użytkowników. W tym roku do czterech dostępnych języków (polski, angielski, niemiecki, hiszpański) dołączyły dwa kolejne (rosyjski, francuski). Pomoże to dotrzeć do szerszej grupy odbiorców i rozpromuje wiedzę o kluczowej roli Polaków w złamaniu szyfru Enigmy.

Ostatnia edycja była dużym krokiem w rozwoju naszej akcji. Stworzyliśmy zupełnie nowy system informatyczny pozwalający na przeprowadzenie jej w wielu językach. Wówczas były to angielski, hiszpański, polski i niemiecki, a w tym roku dodajemy francuski i rosyjski. Dzięki temu nasz zasięg zwiększył się o kraje, w których nie ma powszechnej znajomości j. angielskiego. Teraz możemy dotrzeć do krajów rozsianych na dużej części globu i o to nam właśnie chodzi – by wszędzie, gdzie to możliwe opowiadać o polskim wyczynie, który miał wpływ na zwycięstwo w II wojnie światowej – mówi Szymon Dąbrowski, twórca gry.

Autorzy skupiają się na ciągłym rozwoju gry – w tym roku oprócz nowych wersji językowej uatrakcyjniono już stronę www gry. Projekt opiera się na donacjach umożliwiających dalsze rozwijanie gry. Tegoroczną edycję dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”, a zrzutka ma na celu realizację projektu w optymalnym zakresie. W planach jest tłumaczenie gry na kolejne języki, dodatkowe działania promocyjne oraz realizacja gry na zaawansowanym poziomie, której uczestnicy nauczą się łamać wiadomości szyfrowane Enigmą przy pomocy metod opracowanych przez Polaków.

Grę można wesprzeć pod adresem https://zrzutka.pl/z/enigma. Twórcy pragną podziękować każdemu wpłacającemu. W zależności od wysokości wsparcia donator otrzymuje np. wpisanie na listę wspierających umieszczoną na stronie internetowej projektu, tematyczny kubek, koszulkę czy grę planszową.

Strona www projektu: www.thecodebreakers.org.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx