Rufus Wainwright z dedykacją dla Judy Garland!

Rufus Wainwright Judy Garland
Rufus Wainwright, fot. Grammys YouTube

OBSERWUJ NAS:

“Rufus does Judy at Capitol Studios” to specjalny koncert, który jest hołdem dla Judy Garland – legendarnej piosenkarki wodewilowej.

W tym roku Judy Garland skończyłaby 99 lat! Koncert odbędzie się w Capitol Studios w Los Angeles. Rufus zagra z 4-osobowym zespołem dla “mikropubliczności”, którą stanowić będą najbliżsi Rufusa oraz… Renée Zellweger – aktorka światowej klasy, która wcieliła się w rolę Judy Garland w filmie biograficznym pt. “Judy” (premiera w 2019 roku).

Produkcja biograficznego filmu o Judy okazała się ogromnym sukcesem, a Renée Zellweger wpisała się na listę zdobywców Oscara po raz drugi, otrzymując nagrodę w kategorii Best Actress. Wśród artystów towarzyszących Rufusowi na scenie, znajdzie się także Kristin Chenoweth.

Występ artysty jest nawiązaniem do albumu pt. „Rufus Does Judy at Carnegie Hall” wydanego w 2007 roku. Krążek został wówczas nagrany z udziałem 36-osobowej orkiestry. Repertuar był dokładnie taki sam jak ten, którym Judy Garland zachwyciła świat w 1961 roku.

Rufus Does Judy at Capitol Studios -zapowiedź koncertu:

„Słynny koncert Judy at Carnegie Hall, który został zarejestrowany w nowojorskim Carnegie Hall nabrał dla mnie szczególnej mocy podczas ataków na WTC 11 września… Już wtedy narodził się pomysł na całkowite odtworzenie tego występu Judy. Mam nadzieję że mój koncert stanie się symbolem końca pandemii, a piosenki raz jeszcze ukażą swoją leczniczą moc! To niesamowite móc zaśpiewać w duecie z Kristin Chenoweth dla Renée Zellweger. Wśród gości będzie także moja siostra – Martha. Dodatkowo, zaśpiewam do tego samego mikrofonu, którego używała Judy Garland!” – komentuje Rufus Wainwright.

„Nadal jestem pod wrażeniem głosu Rufusa, pierwszy raz usłyszałam go lata temu jak śpiewał kawałki Judy w salonie u naszego przyjaciela” – wspomina Renée. „Występ Rufusa w Carnegie Hall w ramach Rufus Does Judy at Carnegie Hall był jednym z najpiękniejszych koncertów jakie widziałam!” – dodaje aktorka.

ZOBACZ:  Sitek przedstawia kolejny teledysk z płyty "Nowy Vibe". To tytułowy kawałek!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x