Przejdź do treści

Rocznica urodzin kobiety, która odmieniła świat! „Skłodowska” w kinach w 2020 roku

Fot. kadr z filmu "Skłodowska"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Dziś obchodzimy 152. rocznicę urodzin najsłynniejszej kobiety naukowca – Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwa­tywny i bardzo męski świat nauki, a już w 2020 roku na ekrany kin wejdzie „Skłodowska”.

W tytułową postać wcieli się nominowana do Oscara Rosamund Pike. Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych pla­nów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery. Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

„Skłodowska” (w oryginale „Radioactive”) to opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat.

Skłodowska – zobacz zwiastun filmu:

Skłodowska – zwiastun

Polski plakat filmu „Skłodowska”:

Polski plakat filmu „Skłodowska”
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google