Robert Lewandowski otrzymał kolejną nagrodę! Jeden z czołowych włoskich dzienników Tuttosport, uznał „Lewego” za najlepszego piłkarza świata w 2021 roku!
Dziś redakcja Tuttosport ogłosiła laureatów swoich nagród. W najważniejszej kategorii, czyli „Golden Player”, zwyciężył Robert Lewandowski. Jest to nagroda dla najlepszego piłkarza świata w danym roku. Kapitan reprezentacji Polski wyprzedził w tym rankingu Jorginho oraz Lionela Messiego.
Golden Player 2021 – Robert Lewandowski
W uzasadnieniu wyboru możemy przeczytać, że „Lewandowski jest niezawodną maszyną do strzelania goli”. Przypominamy, że „Lewy” również otrzymał tę nagrodę w ubiegłym roku. O zwycięstwie Polaka zadecydowało elitarne jury, w którego składzie znalazły się m.in. byłe gwiazdy futbolu: Andrij Szewczenko, Lothar Matthäus, Christo Stoiczkow, Emilio Butragueño, Pavel Nedvěd, Stéphane Chapuisat, Luca Toni, Samuel Eto’o, Alessandro Costacurta, Edwin van der Sar, Juan Sebastián Verón i Rui Costa.