Robert Lewandowski pobił rekord Gerda Müllera!

Robert Lewandowski pobił rekord
Robert Lewandowski, fot. Bayern

OBSERWUJ NAS:

Robert Lewandowski w końcu to zrobił! Polak pobił kosmiczny wyczyn Gerda Müllera z sezonu 1971/72 Bundesligi, który strzelił wtedy 40 bramek. W meczu Bayernu z Augsburgiem “Lewy” zdobył bramkę ustanawiając wynik na 5:2.

Robert Lewandowski pobił rekord! W meczu z Augsburgiem w ostatniej kolejce bieżącego sezonu Bundesligi, Robert Lewandowski zdobył swoją 41 bramkę! Choć strzegący bramki Augsburga Rafał Gikiewicz przez cały mecz dwoił się i troił przy strzałach “Lewego”, w ostatniej minucie musiał skapitulować. Kapitan reprezentacji Polski na naszych oczach przeszedł do historii!

Robert Lewandowski pobił również swój osobisty rekord najwięcej strzelonych goli w jednym sezonie Bundesligi. Do tej pory najwięcej razy trafiał do siatki rywali 34 razy (było to w ubiegłym sezonie). Warto dodać, że “Lewy” zdobył 41 goli w 29 meczach. Gerd Müller strzelił 40 bramek w 34 meczach. Średnio Lewandowski trafiał w tym sezonie do bramki rywali co 60 minut, natomiast Müller co 77 minut.