Robert Lewandowski daje Bayernowi awans do ćwierćfinału Pucharu Niemiec! Dwie bramki Polaka!

Robert Lewandowski / fot. Instagram _rl9

Robert Lewandowski zdobył dwie bramki w meczu 1/8 finału Pucharu Niemiec w którym Bayern Monachium pokonał TSG 1899 Hoffenheim 4:3.

Nasz rodak był jednym bohaterów tego spotkania, otrzymując po meczu wysokie noty od niemieckich mediów. Robert Lewandowski obie bramki zdobył głową, pierwszą w 36′ minucie spotkania, ustalając wynik na 3:1, drugą w 80′ minucie na 4:1. Po tej bramce wydawało się, że Bayern jest już pewny awansu do kolejnej fazy rozgrywek, lecz piłkarze z Hoffenheim szybko zaczęli odrabiać straty.

Dwie minuty po drugiej bramce Lewandowskiego, wynik na 4:2 ustalił Munis Dabbur, któremu ponownie udało się pokonać Manuela Neuera w 90+2′ minucie. Na wyrównanie wyniki Hoffenheim nie miał już okazji, ponieważ po drugiej bramce Dabbura sędzia zakończył mecz.

Bayern Monachium awansował do ćwierćfinału Pucharu Niemiec, ponieważ w tych rozgrywkach w każdej rundzie rozgrywany jest tylko jeden mecz.

Bayern – Hoffenheim 4:3 (3:1)

Bramki: Benjamin Hübner 12′ (GS) – Jérôme Boateng 8′ (GS)