REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Robert De Niro został fryzjerem! „Wszystko o moim starym” już na Dzień Ojca

Robert De Niro fryzjerem
Leslie Bibb, Sebastian i Salvo Maniscalco, Robert De Niro, Kim Cattrall podczas premiery w NY, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Sebastian Maniscalco, jeden z najbardziej popularnych komików Ameryki wyprodukował znakomitą komedię „Wszystko o moim starym”, inspirowaną historią swojego ojca, Salvo. W tej roli obsadził samego Roberta De Niro! Aktor, aby uwiarygodnić swoją rolę nauczył się fryzjerskiego fachu!

Czym byłaby historia miłosna pary bez szerszej perspektywy rodzinnych niesnasek? Sebastian Maniscalco nie miał żadnych wątpliwości, że w roli swojego ojca, fryzjera włoskich emigrantów chciałby zobaczyć pełnego energii Roberta De Niro, który niedawno w wieku 79 lat po raz… siódmy został ojcem.

Dwukrotnemu zdobywcy Oscara ten pomysł niesłychanie się spodobał. Ale ponieważ De Niro jest perfekcjonistą, poprosił Salvo Maniscalco, by ten przyjechał do niego na plan innej produkcji „Killers of the Moon” do Oklahomy i poświęcił mu czas na naukę. „Chciał poznać konkretne zwroty w języku włoskim i dowiedzieć się, jak zrobić pasemka we włosach kobiet”, opowiada dziennikarzom Salvo, który opuścił Cefalu na Sycylii jako 15-latek, a już w wieku 18 lat został fryzjerem w Chicago.

Dla Sebastiana dowcipy o ojcu są splecione z szacunkiem dla zanikających tradycji

Żarty w filmie „Wszystko o moim starym” są pełne nostalgicznej czułości wobec ulotnej mądrości osób starszych. Podczas stand-upów Maniscalco Junior niejednokrotnie opowiada o swojej specyficznej relacji z tatą i jego poczuciu humoru. „Gdybym powiedział ojcu, że w dzisiejszym świecie ludzie udają się na kosztowne odosobnienia, aby odnaleźć siebie, to pewnie w odpowiedzi usłyszałbym coś w stylu: Szukasz siebie? Cóż, znalazłem cię. Jesteś tutaj, w mojej kuchni”. Albo kolejny żarcik… „Gdybym poprosił ojca o podwiezienie moich dzieci szkoły, powiedziałby: idź ulicą, a kiedy widzisz ludzi swojego wzrostu, dotarłeś tam”.

Obaj Maniscalco kochają swoją pracę. Salvo wciąż udaje się do swojego salonu, aby zobaczyć współpracowników i klientów, podczas gdy jego syn nieustannie pisze nowe teksty. „Mój mózg zagotowałby się, gdybym nie poszedł do pracy” – mówi Salvo. Kiedy prosi Sebastiana, aby ten zwolnił i delektował się owocami swojej pracy, syn odpowiada mu: „Tato, o czym ty mówisz? W wieku 50 lat pracowałeś 60 godzin tygodniowo!”.

Trailer filmu „Wszystko o moim starym”:

Polska premiera filmu na Dzień Ojca: 23 czerwca 2023. Dystrybucja w Polsce: Monolith Films.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx