Przejdź do treści

Remis w meczu Jagiellonia Białystok – NK Olimpija Ljubljana

Fot. Polsat Sport

Jagiellonia Białystok zremisowała 0:0 z NK Olimpiją Ljubljaną w ostatnim meczu fazy ligowej Ligi Konferencji UEFA. Polski zespół zajął 9. miejsce w tabeli co jest premiowane awansem do 1/16 finału tych rozgrywek. Już dziś, 20 grudnia, poznamy rywala Jagiellonii w 1/16 finału.

Mecz na Stadionie Miejskim w Białymstoku był emocjonujący, choć brakowało skutecznych wykończeń. Oba zespoły miały swoje okazje, ale defensywy skutecznie neutralizowały ataki przeciwnika. Pierwsza połowa zaczęła się od intensywnych wymian. Już w piątej minucie Afimico Pululu miał okazję po dośrodkowaniu Néné, ale jego strzał został zablokowany. Olimpija odpowiadała szybkim atakiem, a Raul Florucz w 30. minucie oddał groźny strzał głową, który został jednak pewnie obroniony przez bramkarza Jagiellonii.

W drugiej połowie tempo nie spadło. W 62. minucie David Sualehe z Olimpiji oddał niebezpieczny strzał z dystansu, który minimalnie minął bramkę. Jagiellonia próbowała odpowiedzieć uderzeniami Michala Sácka i Jarosława Kubickiego, ale obrona słoweńskiej drużyny była nie do przejścia.

Pod koniec meczu, mimo intensywnych prób ze strony obu ekip, wynik nie uległ zmianie. Kluczowe interwencje defensywne Jagiellonii, na czele z Dusanem Stojinoviciem, dały im 1 punkt.

W piątek, 20 grudnia, Jagiellonia Białystok pozna swojego rywala w barażach o awans do 1/8 finału Ligi Konferencji UEFA. Rywalem polskiego zespołu będzie jeden z dwóch klubów: Molde FK z Norwegii lub TSC Bačka Topola z Serbii.

Jagiellonia Białystok – NK Olimpija Ljubljana 0:0 (0:0)

Europejskie puchary – najnowsze wiadomości.

Obserwuj w Google News:

Google News
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx