Remis Manchesteru City i Liverpoolu w meczu na szczycie Premier League [WIDEO]

Remis Manchesteru City Liverpoolu

Manchester City zremisował z Liverpoolem FC 2:2 w meczu 32. kolejki Premier League. Dzięki takiemu wynikowi „Obywatele” w dalszym ciągu są liderem tabeli, utrzymując jednopunktową przewagę nad zespołem Jürgena Kloppa.

Spotkanie lepiej zaczął zespół Pepa Guardioli. Już w 5. minucie meczu dogodną sytuację na zdobycie bramki miał Raheem Sterling. W sytuacji sam na sam nie zdołał on jednak pokonać Alissona. Kilkanaście sekund później Manchester City prowadził już 1:0. Po indywidualnej akcji Kevin De Bruyne zdecydował się oddać strzał zza pola karnego w kierunku bramki Alissona. Piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od nogi Joëla Matipa, następnie od słupka bramki Alissona i wpadła do siatki. Liverpool wyrównał 8 minut później. Diogo Jota płaskim strzałem z ok. 6 metrów pokonał Edersona. W 23. minucie błąd Edersona mógł kosztować Manchester stratę gola. Kyle Walker zagrał piłkę do brazylijskiego bramkarza i ten w ostatniej chwili wybił ją sprzed linii bramkowej naciskany przez Diogo Jotę, wcześniej kopiąc w trawę zamiast w futbolówkę. W 29. minucie De Bruyne mógł strzelić swojego drugiego gola. Jego strzał minimalnie minął słupek. W 37. minucie Gabriel Jesus otrzymał idealne podanie zza obrońców i strzałem pod poprzeczkę pokonał Alissona. W 45. minucie Manchester City mógł podwyższyć wynik meczu. Alisson popisał się fantastyczną interwencją po strzale Aymerica Laporte.

Do przerwy Manchester City prowadził 2:1, jednak wynik meczu szybko się zmienił po rozpoczęciu drugiej połowy. Już w 46. minucie Mohamed Salah świetnie zagrał do Sadio Mané i ten nie miał problemów z pokonaniem Edersona z ok. 12 metrów. W 52. minucie Liverpool miał kolejną dobrą okazję na strzelenie gola, ale Ederson nie dał się pokonać Diogo Jocie. Do końca spotkania obie drużyny miały jeszcze kilka wybornych sytuacji na zmienienie wyniki. Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2.

ZOBACZ:  FAME MMA 5: Dawid Malczyński vs Olejnik. Zobacz zapowiedź walki!