Przejdź do treści

Red Lips – Cappuccino. Premiera singla, teledysku i nowego albumu

Red Lips / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jest to zapowiedź nowej (trzeciej już) płyty Red Lips pt. „Ja wam zatańczę”, która ukaże się w piątek 8 listopada. Jej zapowiedzią jest teledysk do piosenki „Cappuccino”. Utwór ten pokazuje nowe brzmienie, które może zaskoczyć.

Materiał balansuje na krawędzi kilku gatunków muzycznych – to brzmieniowy romans gitar z nowoczesnymi samplami elektronicznymi oraz połączenie chwytliwych melodii z charakterystycznym wokalem wokalistki grupy, Rudej.

– Sami zastanawiamy się, jak to się stało, może nasłuchaliśmy się Chemical Brothers, może też nazbierało się już trochę rożnych wątków wymagających innej ekspresji.
Z zasady jesteśmy rockowym zespołem i bunt mamy we krwi, dlatego na tej płycie znajdziecie charakterystyczne dla nas elementy, ale tym razem zaaranżowane w zupełnie nowy, świeży sposób. Taka zmiana wynika z potrzeby rozwoju artystycznego i osobistego. Tym razem postanowiliśmy sięgnąć po bardziej nowoczesne środki wyrazu – powiedzieli Ruda i Lazer.

Do wykreowania nowego brzmienia zespół zaprosił uznanego producenta Arkadiusza Koperę (Męskie Granie 2019). Za warstwę tekstową odpowiada Ruda we współpracy z cenionymi tekściarzami m.in. Mysław Wałczuk, Michał Wiraszko i Patrycja Kosiarkiewicz. Materiał został nagrany i zrealizowany w warszawskim studio Black Kiss Records.

Red Lips – Cappuccino. Zobacz teledysk:

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: