Raper Pjus nie żyje. Miał 39 lat

Pjus nie żyje
Pjus, fot. alkopoligamiacom YT

Karol Jerzy Nowakowski, znany jako Pjus, nie żyje. Raper przez lata związany był z wytwórnią Alkopoligamia.com.

O śmierci Pjusa poinformował w środę jego przyjaciel, fotograf Piotrek „Fotopyk” Kucza, który zamieścił na Twitterze wpis o treści: „Serce Karola przestało dzisiaj bić, a teraz pęka moje… Spoczywaj w pokoju Pjus. Kochałem Cię jak brata ♥️ TOUJOURS VIF”.

twitter.com/FotoPyK

Pjus nie żyje

Pjus urodził się 31 marca 1982 roku we Wrocławiu, a od początku lat 90. mieszkał w Warszawie. Karierę muzyczną rozpoczął w 2001 roku, kiedy wraz z Ten Typ Mesem i Stasiakiem założyli zespół 2cztery7. W 2004 roku u rapera zdiagnozowano rzadką chorobę – neurofibromatozę typu 2. Przez nią Pjus stracił słuch. W kolejnych latach Nowakowski przeszedł dwie operacje wszczepienia implantów pniowych. To pozwoliło mu na odzyskanie zmysłu słuchu. Raper w ubiegłym roku przeszedł 4 operacje, spędzając 7 miesięcy w szpitalu. Został pierwszym na świecie człowiekiem z „cyfrowym słuchem”.

W 2009 roku Nowakowski wydał debiutancki solowy album „Life After Deaf”. Został on nominowany w 2010 roku do nagrody Superjedynki w kategorii „Płyta hip hop”. W środę Pjus miał zostać poddany kolejnej operacji – pnia mózgu. Miała ona na celu zatrzymać zmiany związane z nowotworem. Niestety raper zmarł.

ZOBACZ:  Tragarze feat Paprodziad - Deszcz z gradem

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx