Puchar Narodów Afryki 2021. Kamerun pokonał Burkinę Faso w meczu otwarcia!

Puchar Narodów Afryki 2021

Dziś w Kamerunie rozpoczął się Puchar Narodów Afryki 2021. W meczu otwarcia gospodarze pokonali na Stade Omnisport Paul Biya (Olembe Stadium) Burkinę Faso 2:1.

Dwa gole dla Kamerunu zdobył po rzutach karnych grający w Al Nassr FC, Vincent Aboubakar. Dla Burkiny Faso bramkę zdobył Gustavo Sangaré z klubu US Quevilly. Będąca na 60. miejscu w rankingu FIFA Burkina Faso zaskoczyła w pierwszej połowie wyżej notowanych Kameruńczyków. Gustavo Sangaré zapewnił im prowadzenie, oddając strzał w lewy róg bramki w 24. minucie meczu. Kamerun przez jakiś czas grał nieporadnie, jednak zwyciężył dzięki dwóm celnym strzałom Aboubakara z rzutów karnych tuż przed przerwą. W drugiej połowie spotkania przewaga gospodarzy wyraźnie zwiększyła się. Kamerun miał wiele sytuacji do strzelenia kolejnych bramek, jednak zawodziła skuteczność.

O godzinie 20:00 rozpocznie się mecz grupowych rywali Kamerunu i Burkiny Faso, Etiopia – Wyspy Zielonego Przylądka.

F: Gambia, Mauretania, Tunezja, Mali

Do 1/8 finału awansują dwa najlepsze zespoły z każdej z sześciu grup. Pozostałych czterech uczestników fazy pucharowej wyłoni klasyfikacja drużyn z trzecich miejsc.

ZOBACZ:  Gian Piero Gasperini odejdzie z Atalanty? Jest odpowiedź