Prezydent Andrzej Duda na premierze filmu “Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie”

Wyszyński Zemsta czy przebaczenie
Andrzej Duda, fot. Mieszko Piętka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

Prezydent Andrzej Duda był gościem honorowym na uroczystej premierze filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Jest to oficjalny film uroczystości beatyfikacyjnych kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej. Będzie go można oglądać w kinach od 17 września.

W niedzielę 12 września, w dniu wyświęcenia kardynała Wyszyńskiego oraz matki Róży Czackiej, w Multikinie Złote Tarasy odbyła się uroczysta premiera filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”, oficjalnej produkcji uroczystości beatyfikacyjnych. Wśród gości honorowych znaleźli się m.in.: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda, marszałkini Sejmu Elżbieta Witek, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak oraz przedstawiciele Episkopatu Polski. Na czerwonym dywanie nie mogło zabraknąć reżysera i producenta: braci Tadeusza i Macieja Syków, a także gwiazd filmu: Ksawerego Szlenkiera, Małgorzaty Kożuchowskiej, Idy Nowakowskiej, Agnieszki Kawiorskiej i Marcina Kwaśnego. Uroczystość poprowadzili Ida Nowakowska i Tomasz Wolny. Film pojawi się w polskich kinach 17 września.

Wyszyński Zemsta czy przebaczenie
Fot. Mieszko Piętka/AKPA

“Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie” to spektakularna filmowa realizacja. Opowiada nieznane szerszej publiczności losy wojenne księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego – przyszłego Prymasa Polski. Jest rok 1944, w ferworze wojny poznajemy młodego księdza Wyszyńskiego, który niedawno został mianowany kapelanem oddziału na terenie Puszczy Kampinoskiej. Równolegle działa on w powstańczym szpitalu. Wszyscy znają go tam pod pseudonimem „Radwan III”. Wojenna rzeczywistość jest dla ks. Wyszyńskiego kuźnią charakteru, walką o nadzieję i miłość, szczególnie wobec nieprzyjaciół. Jak w wojennej codzienności mamy wybaczać – pyta bohater, zwracając się do Źródła swego powołania. W czasie krytycznych sytuacji takich jak rewizja szpitala przez oddziały SS czy podczas łapanki, Wyszyński staje w obliczu próby. Stara się dzielnie wspierać swoich kompanów, dodając im nadziei.

W tytułowej roli w filmie wystąpił Ksawery Szlenkier. Na dużym ekranie partnerują mu m.in.: Ida Nowakowska, Marcin Kwaśny, Adam Fidusiewicz, Agnieszka Kawiorska, Lech Dyblik oraz Małgorzata Kożuchowska jako Matka Róża Czacka.

ZOBACZ:  Daria Widawska: Boli mnie, że nie ma zrozumienia dla naszej branży
Wyszyński. Zemsta czy przebaczenie – premiera filmu
Wyszyński Zemsta czy przebaczenie
Andrzej Duda, fot. Jarosław Antoniak
Wyszyński Zemsta czy przebaczenie
Ksawery Szlenkier i Małgorzata Kożuchowska, fot. Jarosław Antoniak
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x