Premiera sztuki „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” za nami!

Premiera sztuki "O sole mio"
Fot. Dariusz Gałązka/AKPA

OBSERWUJ NAS:

W warszawskim Teatrze Komedia odbyła się premiera komedii „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Autorem sztuki jest amerykański dramaturg i reżyser teatralny Ken Ludwig, autor tak wyśmienitych dzieł jak m.in.: „Dajcie mi tenora!” czy „Nagłe zastępstwo”.

W sztuce wystąpili znani i lubiani aktorzy związani z Teatrem Komedia: Weronika Książkiewicz, Małgorzata Sadowska, Marta Wierzbicka, Jan Jankowski, Mateusz Banasiuk, Artur Chamski, Tomasz Dutkiewicz i Robert Ostolski. Na premierze pojawiło się kilka znanych osób, m.in. Sylwia Juszczak-Krawczyk i Mikołaj Krawczyk, Agnieszka Wielgosz, Jerzy Gudejko i Krzysztof Gójdź.

Akcja sztuki rozgrywa się w przedwojennym Paryżu. Na stadionie olimpijskim trwają przygotowania do wielkiego wydarzenie – koncertu trzech znanych tenorów. W paryskim hotelu Ritz na wybitnego włoskiego artystę Tito Marelliego czeka apartament i mnóstwo niespodziewanych gości – koledzy tenorzy, byłe żony, ich mężowie, kochanki i kochankowie. Jak na prawdziwą farsę przystało, trudno zrozumieć kto jest kim i dlaczego tu się pojawił. Sytuację spróbuje opanować przebojowy impresario Henry Saunders. „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor!” to prawdziwa karuzela pomyłek i nieoczekiwanych qui pro quo.

Premiera sztuki "O sole mio"
Marta Wierzbicka, Małgorzata Sadowska, Weronika Książkiewicz. Premiera spektaklu „O sole mio, czyli nikt nie kocha tak jak tenor”, fot. Gałązka/AKPA
Premiera sztuki "O sole mio"
Artur Chamski, fot. Gałązka/AKPA
Premiera sztuki "O sole mio"
Agnieszka Wielgosz, fot. Gałązka/AKPA
ZOBACZ:  Piotr Rubik: Program "Power Couple" wymagał ogromnej walki z własną psychiką
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x