Przejdź do treści

Premiera spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” już w piątek!

Superprodukcja czyli kręcimy Krzyżaków spektakl
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wyboista droga do spełnienia marzeń… „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” to jedna z najśmieszniejszych premier sezonu. Pierwszy raz na deskach teatru zobaczymy kulisy superprodukcji. To jedyna szansa, żeby sprawdzić, jak wyglądają castingi i praca na planie filmowym! Ten spektakl daje widzom niepowtarzalną okazję do legalnego podglądania tego, co zazwyczaj pozostaje w kręgu plotek, anegdot i domysłów.

Nie od dziś wiadomo, że równie ekscytujące jak sam film, są kulisy jego powstawania – wycięte sceny, wpadki, romanse, chemia na planie albo jej zupełny brak. A gdy dochodzi do tego jeszcze nie tolerujący sprzeciwu producent, który musi połechtać swoje ego – atmosfera robi się naprawdę gorąca. Najnowszy spektakl Michała Paszczyka z kabaretu Paranienormalni jest ironicznym spojrzeniem na polski przemysł filmowy, pokazującym od kuchni pracę przy rodzimych superprodukcjach filmowych.

Premiera spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” już 27 października w warszawskiej Scenie Relax! – Mam nieprawdopodobną przyjemność zaprosić Was do Sceny Relax na premierę spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków”! Dlaczego jestem tak podekscytowany? Bo to ja napisałem ten spektakl, ja go wyreżyserowałem i go też wyprodukowałem. Zobaczycie w nim jak powstają a nie powinny filmy w Polsce. Skąd ja o tym wiem? Mam swoje źródła. A teraz będę Waszym źródłem! Będzie świetna zabawa! – mówi Michał Paszczyk.

Superprodukcja czyli kręcimy Krzyżaków spektakl
Fot. mat. prasowy

Reżyser wraz z doborową obsadą aktorską pokazują na teatralnych deskach wielkie, rodzime kino, ale od zaplecza – wszystko to, co dzieje się na planie filmowym przed i po wyłączeniu kamer.

Zdaniem Łukasza Konopki, grającego rolę producenta, to spektakl o spełnianiu marzeń i cenie, jaką trzeba za nie zapłacić. – To przypowieść dla każdego, bo pokazuje uniwersalny mechanizm – podpisanie cyrografu z diabłem i rezygnację z części siebie, by zrealizować coś wielkiego – mówi Łukasz Konopka. – Z drugiej strony te poważne kwestie pokazujemy w humorystyczny sposób, ponieważ śmiech jest najlepszą terapią. Każdy z nas grający w tym spektaklu przeżył na własnej skórze podobne sytuacje albo co najmniej się o nie otarł i nie raz spotkał osoby, które miały wielkie pieniądze, nie znały się na niczym, a zaczynały rozdawać karty. Dawno się tak nie uśmiałem, czytając tekst – dodaje.

Premiera spektaklu „Superprodukcja, czyli kręcimy Krzyżaków” już w piątek!

W rolę producenta, na zmianę z Łukaszem Konopką, wciela się Jakub Wieczorek, który uważa, że zadaniem aktora jest przede wszystkim dostarczanie zabawy i wzruszeń. – Jesteśmy od tego, by sprawiać, by widz na chwilę przystanął i zastanowił się nad rzeczywistością – tłumaczy.

Rolę reżysera Michał Paszczyk powierzył Jackowi Jerzemu Lenartowiczowi, który doskonale pokazał zmagania twórcy w zderzeniu z brutalną rzeczywistością. – Aktorstwo to ciężki kawałek chleba, aktor musi być wrażliwy i jednocześnie mieć twardą skórę nosorożca, ale z drugiej strony to źródło radości i poczucie spełnienia. Mamy grać, bawić, wzruszać, dawać podpowiedzi – mówi Jerzy Lenartowicz.

Na scenie zobaczymy także Barbarę Kurdej-Szatan, która gra rolę aktorki, Danusi, rekwizytorki i Wodzianki. Barbara Kurdej-Szatan nie ma wątpliwości, że aktorstwo to piękny zawód, jednak bezwzględny i pełen wyrzeczeń. – Najpiękniejsze są emocje, jakie wytwarzają się podczas spektakli na żywo między nami a publicznością. To też możliwość spełniania marzeń, a wcielając się w rolę Danusi, po części mi się to udało, bo zagrałam w filmie kostiumowym – śmieje się.

Pierwsze przedpremierowe pokazy przeszły wzorowo próbę ogniową, wyzwalając w publiczności atomową dawkę dobrego humoru. Teraz pora na Warszawę. Premiera już 27 października w Scenie Relax.

Obsada:

  • Barbara Kurdej-Szatan / Urszula Dębska / Olga Łasak – aktorka
  • Bogdan Kalus / Jacek Lenartowicz – reżyser
  • Jakub Wieczorek / Łukasz Konopka – producent
  • Michał Piróg / Alan Andersz – aktor I
  • Rafał Szatan / Wojciech Błach – aktor II

Realizatorzy:

  • Michał Paszczyk – scenariusz i reżyseria
  • Joanna Gibzińska – kostiumy
  • Witold Stefaniak – scenografia

Bilety dostępne on-line: scenarelax.pl, kicket.com, kupbilecik.pl, biletyna.pl. Bilety dostępne również w kasie stacjonarnej: Scena Relax, ul. Złota 8, 00-019 Warszawa.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx