Przejdź do treści

Premiera nowego programu CNN „The Whole Story with Anderson Cooper”. Pierwszy odcinek z udziałem Nicka Patona Walsha

Anderson Cooper CNN premiera
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

CNN zapowiada nowy serial „The Whole Story with Anderson Cooper”, który będzie nadawany w niedzielnym prime time. Pierwszy odcinek obejmie emisję godzinnego reportażu Nicka Patona Walsha, głównego korespondenta ds. bezpieczeństwa międzynarodowego, który towarzyszy grupie migrantów podczas ich ciężkiej wędrówki przez Amerykę Środkową i Południową.

„The Trek: A Migrant Trail to America” premierowo w najbliższą niedzielę 16 kwietnia o godz. 20:00 czasu wschodnioamerykańskiego (17 kwietnia, o godz. 2:00 czasu środkowoeuropejskiego). Powtórki odcinka wyemituje CNN International w poniedziałek 17.04 o godz. 22:00 CET oraz w sobotę 22 kwietnia o godz. 21:00.

twitter.com/cnnipr

Podróż przez Darién to niebezpieczna przeprawa przez dżunglę między Kolumbią a Panamą, z którą musi się zmierzyć wielu migrantów udających się na północ w poszukiwaniu azylu w Stanach Zjednoczonych. W ciągu pięciu wyczerpujących dni Paton Walsh przemierza całą ponad stukilometrową trasę bezdrożami, dokumentując heroizm zwykłych, niewinnych ludzi – wykorzystywanych dla pieniędzy przez kartele narkotykowe i niechcianych przez żaden kraj.

Paton Walsh wysłuchuje przejmujących historii swoich współtowarzyszy, którzy zmagają się z gęstym lasem deszczowym w poszukiwaniu lepszego życia. Wśród nich znajdują się dzieci bez opieki, wenezuelscy uczniowie, których koledzy z klasy zostali zabici oraz matka niosąca niepełnosprawną córkę, desperacko poszukująca lekarstwa na jej epileptyczne drgawki. Niebezpieczna wędrówka przez pokryte błotem górskie zbocza i zdradliwie mętne koryta rzek. Niebezpieczna wędrówka ujawnia niezłomne człowieczeństwo tych, którzy wspólnie wyruszyli na tę wyprawę. Ludzi, którzy dzielą się swoimi i tak już ograniczonymi zapasami z rannymi oraz pomagają starszym nieść ciężkie pakunki.

Nick Paton Walsh w pierwszym odcinku

„Co roku wielu ludzi podejmuje się tej pełnej niebezpieczeństw wędrówki – a tylko w tym roku ich liczba się podwoiła. Przeprawa przez przesmyk Darién to cała masa udręk, które migranci znoszą często w milczeniu. Chcieliśmy przekonać się z bliska, co widzą i przez co przechodzą” – mówi Paton Walsh. „Podróż ta jest na wskroś wyczerpująca i odbiera resztki sił. Nawet dla nas, ekipy filmowej z najnowocześniejszym sprzętem, odpowiednimi zapasami i dużą ilością jedzenia. Przeprawa rodziców z niemowlakami czy osób niesamodzielnych przez groźną dżunglę może być przygnębiająca. Może być także chwilami zaskakująco budująca. Nigdy się nie poddawali i za każdym razem wydawało się, że znajdą sposób, by sobie pomóc” – dodaje.

Program „The Whole Story with Anderson Cooper” będzie można oglądać na żywo w niedzielę o godz. 20:00 ET (w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 2:00 CET) dla abonentów płatnej telewizji poprzez CNN.com i CNN OTT oraz aplikacje mobilne w zakładce „TV Channels” lub CNNgo. Odcinek „The Trek: A Migrant Trail to America” będzie także dostępny na żądanie od poniedziałku 17 kwietnia. Obejrzą go abonenci płatnej telewizji poprzez CNN.com, aplikacje CNN i platformy operatorów kablowych. Powtórki odcinka wyemituje CNN International w poniedziałek 17 kwietnia o godz. 22:00 CET oraz w sobotę 22 kwietnia o godz. 21:00.

Producentką wykonawczą The Whole Story with Anderson Cooper jest Susan Chun.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx