Przejdź do treści

Premiera nowego albumu Agnieszki Hekiert pt. „Soulnation”

Agnieszka Hekiert / fot. kadr z teledysku "Deszcz"

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Długotrwała współpraca wybitnego bułgarskiego pianisty Konstantina Kostova i wokalistki Agnieszki Hekiert zaowocowała kolejną, doskonałą w swoim brzmieniu płytą „Soulnation”.

Jest to połączenie słowiańskiej duszy z bułgarską wirtuozerią, oplecione głębokim brzmieniem kontrabasu i niesamowitymi rytmami perkusji (grają zdobywcy amerykańskiej nagrody Grammy – Paweł Pańta oraz Cezary Konrad). Ta płyta dotyka, porusza, nie pozostawia obojętnym, łamie wszelkie bariery. Szalone improwizacje przeplatają się z wrażliwymi opowieściami, a energia płynąca od samej wokalistki wydaje się łączyć nas ze źródłem. Tę płytę trzeba przeżyć.

Agnieszka Hekiert to wokalistka jazzowa, od 2009 roku współpracująca z wybitnym artystą sceny jazzowej Bobbym McFerrinem, jak również z Trio Krzysztofa Herdzina (owocem współpracy jest płyta „Night And Day Swing”) oraz Leszkiem Żądło i bułgarskim Trio w Monachium (dzięki tej współpracy powstała płyta „European Impressions” wkrótce dostępna również w Polsce). Sama wciąż ma okazję pracować pod okiem najlepszych: WeBe3, Rhiannon, Roger Treece i w końcu Bobby McFerrin, z którym oprócz warsztatów zaśpiewała już wiele wspólnych koncertów (w projekcie Vocabularies).

Początkowo jej kariera rozkwitała tylko w Polsce, z czasem doceniana również w Europie.

Klip do utworu „Genesis” Agnieszki Hekiert:

Agnieszka Hekiert – Genesis

Tak prezentuje się tracklista albumu „Soulnation”:

  1. Genesis
  2. Deszcz
  3. Porządek świata
  4. Ederlezi
  5. Lullaby
  6. Ja wierzę
  7. Rosice
  8. Transinspiracja
  9. On z nią
  10. Wy to wiecie

Agnieszka Hekiert – Deszcz. Zobacz teledysk:

Agnieszka Hekiert – Deszcz
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google