REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Premiera „Mavka i strażnicy lasu”: Roksana Węgiel, Anna Lewandowska, Małgorzata Tomaszewska i Eliza Gwiazda nie kryły zachwytu animacją!

Mavka i strażnicy lasu premiera
Aleksandra Żuraw, Anna Lewandowska, Roksana Węgiel, Małgorzata Tomaszewska, Eliza Gwiazda, fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

To był wyjątkowy wieczór, który dostarczył zaproszonym gościom moc refleksji i wzruszeń. U niektórych widzów po seansie pojawiły się łzy! Na premierze animacji „Mavka i strażnicy lasu” w warszawskim Multikinie Złote Tarasy pojawili się twórcy animacji, ale nie mogło też zabraknąć dziennikarzy, aktorów czy celebrytów, m.in.: Elizy i Pawła Trybałów, Katarzyny Burzyńskiej, Aleksandry Żuraw, Anny Lewandowskiej, Małgorzaty Tomaszewskiej, Elizy Gwiazdy i Agnieszki Mrozińskiej.

Głosu głównej bohaterce użyczyła Roksana Węgiel, a film trafi do polskich kin już 4 sierpnia. Tymczasem 27 lipca odbył się uroczysty pokaz, po którym zaproszeni goście chętnie wypunktowali największe zalety familijnej produkcji skierowanej nie tylko do najmłodszych widzów. Jedną z nich była Anna Lewandowska z „Pytania na Śniadanie”, która równocześnie poprowadziła imprezę.

– Jestem zachwycona filmem „Mavka i strażnicy lasu”. Podobały mi się postacie, idealnie dopracowane w najdrobniejszych detalach: ich włosy, stroje czy rzęsy. To absolutny majstersztyk! Ciekawe było też rozróżnienie w animacji na świat dobra i zła, które warto dzieciom pokazywać. Jestem przekonana, że na tę produkcję pójdą masowo dzieciaki z rodzicami, i to zarówno dziewczynki, jak i chłopcy, bo jest to film mądry i skłania do refleksji. Ma morał i umożliwia wyciągnięcie wniosków na całe życie. Poza tym nie ma tu przemocy, a tego nigdy w kreskówkach nie lubiłam – przyznała tuż po seansie.

Opinie na gorąco po premierze Mavki

– To był bardzo piękny i wzruszający film. W pewnym momencie miałam łzy w oczach. Moje serce skradła oczywiście Mavka. Była odważna i wrażliwa. Bardzo też podobało mi się zakończenie. To przesłanie, że dobro zawsze zwycięża – mówiła Lena Pachuc z kanału Hejka tu Lenka. Nie była w swojej opinii odosobniona. Wtórowała jej Aleksandra Żuraw:

– Byłam pod ogromnym wrażeniem „Mavki i strażników lasu”, i to mimo iż bardzo często chodzę na różne animacje, ponieważ mam córkę w takim wieku. Zapewniam, jest wyjątkowa. Mnie jako dorosłą film zainteresował, czego przed seansem się nie spodziewałam. Historia była nietuzinkowa, opowiadająca o wrażliwej dziewczynie, która znalazła w sobie siłę, by walczyć ze złem tego świata. To bardzo do mnie przemówiło. W pewnym momencie w moich oczach zaszkliły się łzy. Spodziewam się dziecka, więc ostatnio często się wzruszam – zauważyła.

Natomiast Małgorzata Tomaszewska zwróciła uwagę na jeszcze jeden niezwykle ważny aspekt tej porywającej kreskówki. – Ten film jest niezwykły, bo tak naprawdę każdy znajdzie w nim coś dla siebie. I dziewczynka, i chłopiec, i dorosły. Dla dzieci to przede wszystkim piękna baśń, znakomita muzyka i wyraziste postacie. A dorosły w „Mavce i strażnikach lasu” znajdzie morał, że my jako ludzie często nie jesteśmy w porządku wobec natury. Że często przekraczamy granice i nie pamiętamy czasami o tym, by żyć w zgodzie z naturą, by jej nie szkodzić i zawsze szukać takich rozwiązań, by panowała zgoda i harmonia – stwierdziła.

Konkurent Disneya?

Z kolei Eliza Gwiazda napomknęła: – To magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście osiągnąć można, tylko żyjąc w zgodzie z siłami natury. Jest to piękne przesłanie dla nas i dla naszych dzieci. Wszyscy jesteśmy tylko gośćmi na naszej planecie i warto, żebyśmy o tym nie zapominali. Ziemia nie należy do człowieka, to człowiek należy do ziemi i wszystkie rzeczy są połączone jak jedna rodzina krwią. Cokolwiek stanie się ziemi, stanie się również dzieciom ziemi, więc to nie człowiek przędzie nić życia; człowiek jest jedynie jednym z jej włókien.

Eliza i Paweł Trybałowie byli zaś zgodni, że: – Bardzo nam się podobała animacja. Dla nas jest jednak ważniejsze to, że nasze córeczki były tak bardzo zapatrzone w ekran, że nie były w stanie oderwać od niego oczu. I nawet na chwilę nie ruszyły się z foteli […]. Uwielbiamy takie historie, w których główną rolę odgrywa przyroda. To historia dla wszystkich.

Katarzyna Burzyńska dodała: – Bardzo mi się podobała „Mavka i strażnicy lasu”. Jestem romantyczką, a to było takie połączenie „Pocahontas” z „Romeo i Julią”. Kocham bajki i wszystko, co ma happy end. A tu tego nie zabrakło.

„Mavka i strażnicu lasu” to magiczna opowieść o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury. Zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną animacja oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań. Premiera w polskich kinach: 4 sierpnia 2023 roku.

Mavka i strażnicy lasu premiera
Roksana Węgiel, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Małgorzata Tomaszewska, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Anna Lewandowska, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Eliza Gwiazda z córką, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Agnieszka Mrozińska z mężem, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Eliza i Paweł Trybała z dziećmi, fot. mat. prasowy
Mariusz Wawrzyńczyk Mavka
Mariusz Wawrzyńczyk, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Kinga Dąbrowska, fot. mat. prasowy
Mavka i strażnicy lasu premiera
Kamil Bijoś, fot. mat. prasowy
Zuzia Kaszuba Mavka
Zuzia Kaszuba, fot. mat. prasowy
Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx