Przejdź do treści

Premiera książki Leny Katlik „Eldorado”

Premiera książki Eldorado
Sebastian Fabijański, Tomasz Zimoch, Lena Katlik, fot. Piotr Podlewski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Piłka nożna to bez wątpienia jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. Jak się jednak okazuje na każdym szczeblu tej branży pracują osoby, które nie powinny się tam znaleźć. Książka „Eldorado” Leny Katlik jest powieścią opartą na zdarzeniach, które przydarzyły się jej autorce.

„Dziewięćdziesiąt procent zawartości tej książki to fakty, pozostałe dziesięć jest fikcją. To powieść o młodej, ambitnej matce, której syn marzy by zostać piłkarzem. Niestety w naszym kraju piłka nożna nie jest na takim poziomie jak chociażby w Holandii, Niemczech czy Hiszpanii. PZPN dopuszcza do pracy z dziećmi ludzi, którzy w ogóle nie powinni zajmować się trenowaniem młodych zawodników” – mówi Lena Katlik.

Autorka książki zdążyła już poznać na tyle dobrze środowisko piłkarskie, że zdecydowała się opisać to z czym się zetknęła. „Działacze, którzy pracują w środowisku piłkarskim za usługi seksualne proponują faworyzowanie dzieci. W tej książce odkrywamy grzechy polskiego świata piłkarskiego” – dodaje.

Sama również niegdyś dostawała takiego rodzaju propozycje, które miały pomóc jej dziecku w karierze. Spotkanie z autorką poprowadził dziennikarz sportowy Tomasz Zimoch. Na wydarzeniu nie zabrakło także gości. Kilka fragmentów „Eldorado” przeczytała Sylwia Gliwa, która nagrała audiobooka. „Ta książka jest granatem rzuconym w sytuacje jakie dzieją się w świecie polskiego footballu. W „Eldorado” poznajemy historię Moniki i jej syna, chłopca, który marzy o karierze piłkarza. Jestem matką, dlatego wiem, co czuje bohaterka. Sama staję na głowie starając się pomóc spełnić marzenia mojego dziecka. Uważam, że postawa trenerów cytowanych w tej książce, to jak potraktowali bohaterkę, ich zachowanie było okrutne” – powiedziała Sylwa Gliwa.

Na wydarzeniu pojawił się także Sebastian Fabiański, który zainspirowany historią Leny postanowił nakręcić film. „Książka będzie bardzo niewielką częścią filmu, ponieważ nie ma w niej dramaturgii, relacji postaci, to jest opowieść stricte reportażowa. Do tej historii musieliśmy nabudować kolejne piętra. Nie lubię cukierkowych i jednowymiarowych postaci, bo w kinie są one mało interesujące. My z tej bohaterki zrobiliśmy babkę z krwi i kości. Chcieliśmy, żeby film miał też odpowiedni charakter jeśli chodzi o humor i dowcip – tutaj czerpiemy głównie z sarkazmu i ironii. Historia Moniki już sama w sobie niesie bardzo duży ciężar gatunkowy, dlatego musi być budowana na kontrastach. Zdecydowaliśmy się pójść w kierunku kobiecego kina zemsty” – zdradził Sebastian Fabiański, który jest producentem i reżyserem filmu.

Premiera książki Eldorado
Lena Katlik, Sebastian Fabijański, fot. Podlewski/AKPA
Premiera książki Eldorado
Sylwia Gliwa, fot. Podlewski/AKPA
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

3 komentarzy
Najstarsze
Najnowsze Najczęściej oceniane
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
OszukaniprzezKatlik
OszukaniprzezKatlik
1 rok temu

Wstyd że promujecie taką autorkę która oszukuje ludzi. Pani Katlik ma długi, komornika, a kreuje się na osobę która sama jest pokrzywdzona.

Magda
Magda
1 rok temu

Komornik dłużniczka… a co to ma wspólnego z książką? Powieść godna polecenia. Sama jestem matka 3 dzieci.Syn gra i przechodzi traumę .Bo nie jest tym najlepszym. A on gra bo lubi! Tylko zostaje traktowany jak zero. Sama byłam podrywana przez Trenera!! A Pan taki święty? Żadnych mandatów , komorników? Denerwują mnie tacy co pod anonimem potrafią wylać jad!
Brawo Pani Leno!!!! Nie dać sie.

Mirosław
Mirosław
1 rok temu
Odpowiedz  Magda

Co za żenada . Samemu pisać sobie komentarze ! I wogóle takiego hejtu na jednej książce to jeszcze nie widziałem. W taki sposób jeszcze nikt sukcesów nie osiągnął

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
3
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx