Premiera książki Joanny Racewicz „To nie kraj, to ludzie”

Premiera książki Joanny Racewicz
Joanna Racewicz, fot. Euzebiusz Niemiec/AKPA

Dziennikarka telewizyjna i radiowa, wykładowczyni na Uniwersytecie Warszawskim i SWPS, Joanna Racewicz wydała książkę „To nie kraj, to ludzie”. To już kolejna książka tej autorki – w jej portfolio znajdują się takie pozycje jak: „12 rozmów o miłości. Rok po katastrofie”, „12 rozmów o pamięci. Oswajanie nieobecności” i „Poczekalnia. 13 rozmów o pandemii”.

W „To nie kraj, to ludzie” Joanna Racewicz sięgnęła po temat ważny i aktualny – sytuacja uchodźców z Ukrainy. Jest to zbiór historii i dramatów ludzkich, które autorka zebrała na granicy polsko-ukraińskiej, w najtrudniejszym okresie kryzysu humanitarnego. Racewicz przedstawiła nie tylko historie uchodźców, ale także rozmawiała z wolontariuszami i mieszkańcami obu stron granic. Spotkanie autorskie, promujące nową książkę, odbyło się w warszawskiej Hali Koszyki, a poprowadziła je Weronika Marczuk.

„Usłyszałam historie, które nie dają spokoju. Opisuję obrazy gorsze od koszmaru. Każda wydarzyła się naprawdę. Wszystko z powodu bestii chorej na władzę. To książka o ludziach, którzy zadziwili świat. Wyręczyli władzę. Zastąpili kraj i system. Dzięki nim o pomagającej Polsce mówiło się tylko z wielkiej litery. Z wielkim szacunkiem. Piersi do orderów wypinają inni. Życie” – tak o swojej książce napisała na Instagramie autorka.

Na spotkaniu autorskim pojawili się dziennikarze i przyjaciele Joanny Racewicz, m.in. Ewa Błaszczyk, projektantka Natalia Jaroszewska, Wojciech Modest Amaro z żoną Agnieszka.

Joanna Racewicz książka
Joanna Racewicz, Weronika Marczuk, fot. Niemiec/AKPA
ZOBACZ:  Sprawdź modne buty na jesień 2022 i przygotuj się na nadchodzący sezon!

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx