Premiera książki Grażyny Wiśniewskiej „Dziewczynka z kieliszkami”

Premiera książki Grażyny Wiśniewskiej
Grażyna Wiśniewska i Michał Wiśniewski, fot. AKPA

Ta książka to coś więcej niż historia kobiety uzależnionej, która potrafiła o siebie zawalczyć, przestać pić i narodzić się na nowo. To książka o rodzinnych traumach, relacjach i miłości. Do siebie, innych i świata.

W amfiteatrze przy Konstruktorskiej 11 miało miejsce spotkanie promocyjne książki „Dziewczynka z kieliszkami” – opowieści Grażyny Wiśniewskiej, opracowanej przez Artura Cieślara. W spotkaniu udział wzięli Grażyna i Michał Wiśniewscy, a fragmenty książek czytała Marzena Trybała. Matka Michała Wiśniewskiego szczerze i odważnie rozlicza się ze swoją przeszłością i próbuje wytłumaczyć siebie przed synem. 17 lat temu Grażyna Wiśniewska podjęła jedną z najważniejszych decyzji w życiu. Poszła na terapię. Od 17 lat jest trzeźwa i każdego dnia udowadnia, że można jej zaufać.

Premiera książki Grażyny Wiśniewskiej

„Mama jest moim najlepszym przyjacielem. Wiem, że zawsze będzie przy mnie, nawet wtedy, kiedy upadłbym na samo dno” – przyznał Michał Wiśniewski. Osiemnaście lat temu matka i jej sławny syn byli na ustach całej Polski. Podczas gdy on sięgał gwiazd, ona sięgała dna, a brukowce polowały na jej kompromitujące zdjęcia. Ich wspólna historia naznaczona traumatycznymi doświadczeniami, odrzuceniem. bólem, żalem i wyrzutami sumienia jest przykładem na to, że wybaczenie – sobie i innym jest najpiękniejszym prezentem, jaki można podarować. Co więcej zbudować nową relację. Grażyna Wiśniewska odsłania przed czytelnikiem wszystkie swoje słabości i zaprasza do naznaczonego biedą dzieciństwa, bezradności i złego towarzystwa. Warto dodać, że 5 lat temu Grażyna Wiśniewska zamieszkała w domu Michała i jak sama przyznaje, nawet nie wyobrażała sobie, że kiedyś będzie szczęśliwa.

„Mam piękne, spokojne życie i jestem wdzięczna za to, co mam. Przestałam pic dla Michała, który zwołał rodzinne zebranie z młodszymi braćmi i uznał, że albo przestanę pić, albo trzeba mnie będzie zabić. Nie piję już 17 lat i bardzo żałuję, że przestałam pić tak późno” – powiedziała Grażyna Wiśniewska.

ZOBACZ:  Alżbeta Lenska, Sylwia Gliwa i Dariusz Kordek wzięli udział w kampanii społecznej

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx