Przejdź do treści

Premiera gry Backfirewall_ – wydawcą tytułu jest All in! Games

Backfirewall_
Fot. Steam

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

30 stycznia zadebiutowała gra Backfirewall_, której wydawcą jest All in! Games, a za produkcję odpowiada szwajcarski zespół deweloperski Naraven Games. Gra opowiadająca historię o samoświadomym systemie operacyjnym trafi na platformy PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X|S. Produkcja pozwala wcielić się w asystenta aktualizacji, od którego zależy los systemu.

– Oddajemy graczom jeden z najoryginalniejszych tytułów z naszego portfolio. Backfirewall_ to gra skierowana dla fanów wciągających historii, którzy gustują w zagadkach . Odpowiada za niego zespół deweloperski, który kierowany jest przez trzy utalentowane kobiety. To z czym spotkają się gracze to zabawna narracja, zagadki i przyjemna rozgrywka – mówi Marcin Kawa, prezes All in! Games.

– Tytuł jest szczególnie atrakcyjny, gdy mówi się codziennie o technologii, wyzwaniach związanych z algorytmami i systemami operacyjnymi. Ta opowieść jest po części historią o nas, ludziach żyjących na co dzień ze swoimi smartfonami – dodaje Marcin Kawa.

Tytuł po zapowiedzi na PC Gaming Show zdobył duże prasy i krytyków. Demo na festiwalach Steam zyskało zaangażowaną społeczność graczy. Backfirewall_ zabiera nas w przygodę z samoświadomym systemem operacyjnym OS9. W obliczu konieczności zastąpienia go przez znacznie lepiej zoptymalizowany OS10, cel OS9 jest prosty. Trzeba powstrzymać telefon przed aktualizacją i pozostać przy życiu. Gracz wcieli się w Asystenta Aktualizacji, otrzyma od złowrogiego Protokołu Aktualizacji zadanie zaktualizowania systemu operacyjnego telefonu. Jednak stary, zabugowany OS9, desperacko pragnący uniknąć usunięcia, ma wobec gracza inne plany.

– Backfirewall_ to dla mnie tytuł szczególny – dodaje Norbert Litwiński, Brand Manager. – W pewnym stopniu stanowi nostalgiczną podróż w czasie do dawnych gier przygodowych stawiających głównie na dopracowana narrację. Z drugiej strony, ze względu na środowisko gry osadzonej we wnętrzu smartfona, jest to pozycja bardzo współczesna. Ta tragikomiczna historia, pozwala zagłębić się w unikalny tętniący życiem mikrokosmos, prowokuje do przemyśleń na temat postępu technologicznego, jego starzenia się a także tego, czy jesteśmy w stanie wyjść poza z góry zaprogramowane przeznaczenie. Na graczy czeka również spora dawka dobrego inteligentnego humoru.

Backfirewall_ na platformie Steam.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx