Premiera filmu „Bejbis” z udziałem Marty Żmudy-Trzebiatowskiej, Pauliny Gałązki i Agnieszki Holland!

Premiera filmu Bejbis
Paulina Gałązka, Natalia Lesz, Marta Żmuda Trzebiatowska i Waleria Gorobets, fot. Piotr Podlewski/AKPA

W warszawskim kinie Cinema City Sadyba Best Mall odbyła się premiera filmu Andrzeja Saramonowicza „Bejbis”. Kilka lat temu spotkali się na małym ekranie i zagrali parę w „Blondynce”, mowa o Marcie Żmudzie Trzebiatowskiej i Grzegorzu Małeckim. Tym razem tworzą związek małżeński na ekranie kinowym.

„Bejbis” to najbardziej romantyczny ze wszystkich filmów Andrzeja Saramonowicza, choć ciągle osadzony w charakterystycznym dla tego twórcy stylu błyskotliwych dialogów, pędzącej akcji i powodującego salwy śmiechu humoru, jaki tak dobrze znamy m.in. z „Ciała”, „Testosteronu” czy „Lejdis”.

„Chciałem przede wszystkim nakręcić niegłupią komedię obyczajową, która traktuje widza z szacunkiem i zachęca go do wielorakich refleksji. Jestem zawziętym konsumentem kultury popularnej i widzę, że od dawna otacza nas mnóstwo przeciętności i infantylności. Zwłaszcza w polskim kinie rozrywkowym. Zapragnąłem zatem opowiedzieć wielowymiarową historię. Mającą nie papierowych bohaterów, z których każdy ma swoje racje, ale też każdy popełnia swoje błędy. Tak po prostu, po ludzku. Chciałem przy okazji powiedzieć coś o otaczającej nas rzeczywistości Polski z trzeciej dekady XXI wieku” – mówi Andrzej Saramonowicz.

„Muszę przyznać, że przystępowałem do tego projektu z duszą na ramieniu, bo czym innym jest chodzenie razem na imprezy czy oglądanie wspólnie meczów Ligi Mistrzów, a czym innym w taki czy inny sposób stresująca i czasochłonna praca na planie filmowym. Jednak poszło bez większych zgrzytów i od początku mówiliśmy tym samym językiem. Dawno nie pracowałem w tak dobrej i twórczej atmosferze. Mogę śmiało rzec, że była to jedna z najprzyjemniejszych moich prac zawodowych ostatnich lat” – twierdzi Grzegorz Małecki. Opisuje on Mikołaja jako rodzaj polskiego everymana.

Uroczysta premiera filmu Bejbis w Cinema City Sadyba

„Byłam przejęta tym castingiem, bo od chwili przeczytania scenariusza bardzo chciałam zagrać Adę. Czułam, że jestem w stanie stworzyć wiarygodną postać. Gdy Andrzej zadzwonił do mnie w Mikołajki, oferując mi tę rolę, był to najpiękniejszy możliwy prezent. Nie wiem, jak widzowie odbiorą Adę i „Bejbis”, ale ten film to nasze dziecko i wiem, że zawsze będę je nosić głęboko w sercu” – podkreśla filmowa Ada, czyli Marta Żmuda Trzebiatowska.

ZOBACZ:  Zobacz zwiastun „Mosquito State”. Idealny thriller na Halloween

Na czerwonym dywanie pojawili się m.in.: Agnieszka Holland, Olga Chajdas, Marta Żmuda-Trzebiatowska i Kamil Kula, Joanna i Krzysztof Ibisz, Karolina Malinowska i Olivier Janiak, Ewa Telega, Michalina Sosna, Aleksandra Szwed, Krzysztof Gosztyła, Grzegorz Małecki, Paulina Gałązka, Agata Załęcka, Ewelina Ruckgaber i Łukasz Strzałka, Zofia Zborowska-Wrona i Andrzej Wrona, Mateusz Janicki.

O co chodzi w „Bejbis”? Ada i Mikołaj od kilkunastu lat są szczęśliwym małżeństwem. Uprawiają seks częściej niż się kłócą, są rodzicami nad wiek rozgarniętej i czasami bezczelnej piętnastolatki, mają grono bardziej lub mniej wiernych przyjaciół. Słowem polska klasa średnia w średnim wieku. Tę z trudem budowaną i utrzymywaną szczęśliwą konstrukcją poważnie zachwieje nowy członek rodziny. Na skutek wydarzeń pewnej mocno zakrapianej imprezowej nocy, na świat przyjdzie Janek, cudowny, ale zupełnie nieplanowany dar od losu, czyli wpadka.

Paulina Gałązka Bejbis
Paulina Gałązka, fot. Podlewski/AKPA
Waleria Gorobets Bejbis
Waleria Gorobets, fot. Podlewski/AKPA
 Marta Żmuda Trzebiatowska Bejbis
Marta Żmuda-Trzebiatowska, fot. Podlewski/AKPA
Kuba Badach Aleksandra Kwaśniewska
Kuba Badach, Aleksandra Kwaśniewska, fot. Podlewski/AKPA
Natalia Lesz Bejbis
Natalia Lesz, fot. Podlewski/AKPA
Premiera filmu Bejbis
Zofia Zborowska-Wrona, Andrzej Wrona, fot. Podlewski/AKPA
Paweł Trybała Eliza Trybała
Paweł Trybała „Trybson”, Eliza Trybała, fot. Podlewski/AKPA
Aleksandra Szwed Bejbis
Aleksandra Szwed, fot. Podlewski/AKPA
Krzysztof Ibisz 2022
Joanna Kudzbalska, Krzysztof Ibisz, fot. Podlewski/AKPA
Agnieszka Holland Bejbis
Agnieszka Holland, fot. Podlewski/AKPA
Michalina Sosna Bejbis
Michalina Sosna, fot. Podlewski/AKPA
Agata Załęcka Bejbis
Agata Załęcka, fot. Podlewski/AKPA
Piotr Cyrwus Bejbis
Maja Barełkowska i Piotr Cyrwus, fot. Podlewski/AKPA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx