Przejdź do treści

Powstaje nowa Alfa Romeo Milano. Zadebiutuje ona 10 kwietnia

Alfa Romeo Milano
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Na torze testowym Balocco, w legendarnym centrum testowym Alfy Romeo, włoski zespół inżynierów Alfy Romeo intensywnie pracuje nad nową Alfą Romeo Milano. Datę światowej premiery Alfy Romeo Milano zaplanowano na 10 kwietnia.

W centrum testowym Balocco trwa testowanie Alfy Romeo Milano. Ten sportowy samochód, opracowano i zaprojektowano przez mistrzowskie Centro Stile Alfy Romeo. Model Milano zostanie zaprezentowany światu podczas wydarzenia, które odbędzie się 10 kwietnia w Mediolanie. Transmisja z eventu ma odbyć się na żywo dla wszystkich zainteresowanych.

Pod fachowym okiem zespołu włoskich inżynierów, którzy odegrali główną rolę w niezwykłych, w 100% kierowanych przez Alfę Romeo projektach (takich jak 4C, 8C i Giulia GTA), Milano – samochód marki Alfa Romeo, ma zadebiutować w świecie pojazdów w 100% elektrycznych – i prace nad nim są ciągle udoskonalane. Strategie rozwoju koordynuje włoski zespół inżynierów Alfy Romeo pracujących w Balocco Proving Ground. Tutaj kierowcy testowi mają idealne warunki do weryfikowania na torze wymagań i celów określonych przez inżynierów Alfy Romeo. To właśnie inżynierowie są odpowiedzialni za zatwierdzenie projektu.

Alfa Romeo Milano
Alfa Romeo Milano, fot. mat. prasowy

Pod okiem doświadczonego eksperta Domenico Bagnasco, odpowiedzialnego za walidację dynamiki pojazdu, Milano jest konfigurowana pod kątem wyjątkowych osiągów dynamicznych. Jak zawsze w przypadku każdej Alfy Romeo. Domenico Bagnasco był odpowiedzialny za rozwój wielu samochodów sportowych Alfy Romeo, które zajęły miejsce w zbiorowej świadomości. Samochody te stały się manifestem przyjemności czerpanej z jazdy i uosobieniem sportowego charakteru marki. To niezapomniana 8C, agresywna 4C, legendarna Giulia GTA i wiele innych.

Premiera Alfy Romeo Milano przewidziana na 10 kwietnia

Zespół skupia się na zapewnieniu wyjątkowych własności dynamicznych samochodu, poprzez specjalną regulację określonych elementów zawieszenia. Nadrzędnym celem pozostaje niepowtarzalna dynamika jazdy. Opiera się na bezpośredniej i niezwykle precyzyjnej geometrii układu kierowniczego, gwarantującej szybkie pokonywanie zakrętów z dużą przyczepnością.

Kierownikiem projektu jest Stefano Cereda, cieszący się popularnością w świecie projektów marki Alfa Romeo. Odpowiedzialny za rozwój silników diesla Giulii i Stelvio, Stefano Cereda zadebiutował w Alfie Romeo biorąc udział w projekcie Giorgio, zapamiętanym na długo ze względu na poufność wymaganą od wybitnych inżynierów Alfy Romeo podczas tworzenia najbardziej majestatycznego projektu rozwojowego ostatnich dziesięcioleci. Zanim z dumą objął kierownictwo nad projektem Milano, Stefano dał zielone światło dla rozwoju silnika Tonale Plug-In Hybrid.

Za rozwój techniczny Milano odpowiada Luigi Domenichelli. Jest on włoskim inżynierem, którego zadaniem jest integracja i walidacja poszczególnych podsystemów pojazdu pod kątem ich osiągów, trwałości i komfortu. Ambitne cele projektu skupiają się na zapewnieniu wyjątkowych właściwości jezdnych Alfy Romeo. Dodatkowo skupiają się na wiodącej w swojej klasie ergonomii, opartej na zaawansowanym interfejsie człowiek-maszyna (HMI).

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx