Przejdź do treści

Posłuchaj albumu „The Ringmaster” Bakermata

Bakermat / fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jeśli szukać jednego słowa na określenie muzyki Bakermata, byłoby to „oryginalna”. Tworzenie nowych, świeżych utworów i dźwięków do misja holenderskiego producenta – Bakermat łączy głębokie, tropikalne brzmienia house’owe z jazzowymi i soulowymi wpływami.

Lodewijk Fluttert, 28-letni muzyk, rozpoczął swoją karierę studiując psychologię w Utrech i DJ-ując w wolnym czasie. Jego dwie pierwsze EP-ki ukazały się w 2012 roku. Pochodzący z jednej z nich utwór „Vandaag”, zawierający sampel z przemowy „I Have a Dream” Marthina Luther Kinga Jr., podbił listy przebojów w Holandii, Bergii i Francji, a po wydaniu go ponownie przez Sony Music, także w Austrii i Niemczech, gdzie zdobył status platynowego singla.

Bakermat zdobyła także popularność jako artysta koncertowy, występując wraz z muzykami i prawdziwymi instrumentami podczas swoich setów. Producent łączy swoją muzykę z saksofonistami, wokalistami, skrzypkami oraz perkusjonistami w ramach zespołu Bakermat Live Band. W 2015 roku powołał Bakermat’s Circus, wyjątkowe doświadczenie koncertowe, które zainicjowane zostało w ramach rezydencji w Zig Zag Club w Paryżu, a następnie odwiedziło Londyn, Nowy Jork, Amsterdam, Ibizę, Rio de Janerio i São Paulo oraz festiwale takie jak Tomorrowland i Airbeat One.

W 2020 roku Bakermat wznosi cyrkowy koncept na kolejny poziom – na swoim albumie prezentuje się jako „The Ringmaster” – aranżer programu cyrkowego, oferujący piosenki w rożnych stylach. Tak jak w prawdziwym cyrku, słuchacze albumu mają szanse poczuć pełne spektrum emocji.

„The Ringmaster” zawiera pięć zupełnie nowych utworów oraz wcześniej wydane piosenki, w tym „Partystarter”, „Trouble” oraz „Learn To Lose”, „Under The Sun (feat. Kidda), a także hit „Baianá”, który pojawił się w grze FIFA 2021. Jednym z higlightów płyty jest utwór „Bad Dreams”. „Pracowałem nad nim ponad trzy lata. To do tej pory mój ulubiony utwór. Jest zupełnie inny od radosnych numerów które zwykle tworzę, ale kierowałem się moim instynktem. Zrobiłem chyba 50 wersji, jedną nawet ze znanym raperem, ale w finalnej wersji podoba mi się to, jak powoli się buduje i ogromna energia na końcu. Mam nadzieję, że fani polubią tę piosenkę, choć jest inna, ale czasem trzeba podjąć ryzyko! – mówi Bakermat.

Do utworu „Bad Dreams” powstał teledysk, w którym ponownie pojawił się bohater klipów Bakermata, animowany pies-DJ Matt Baker – po śledzeniu jego przygód na Ziemi od czasu premiery klipu „Partystarter” mamy wreszcie szansę poznać jego żonę. W każdym teledysku mieliśmy okazję dowiedzieć się więcej o didżejującym psu w cyrkowej marynarce. Bakermat zachęca fanów do zgadywania właściwej kolejności historii przedstawionej w teledyskach – w przyszłym roku mają one zostać połączone w jeden film. Okładka albumu zawiera kolekcję wszystkich postaci, które pojawiły się w klipach do singli.

Bakermat – Bad Dreams (feat. 7Chariot):

Bakermat – Bad Dreams (feat. 7Chariot)

Album Bakermat „The Ringmaster” jest już dostępny w serwisach streamingowych.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx