Przejdź do treści

Portishead „Roseland NYC Live 25” wreszcie na winylu

Roseland NYC Live 25
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Jeden z najbardziej znanych i cenionych albumów koncertowych w historii skończył niedawno 25 lat. Pierwotna wersja „Roseland NYC Live” grupy Portishead ujrzała światło dzienne w listopadzie 1998 r. Reedycję, która ukazała się 26 kwietnia, jest nadzorowana przez sam zespół.

Wydawnictwo „Roseland NYC Live 25” wzbogacono o dodatkowe utwory – „Undenied” i „Numb”, które były wcześniej dostępne jedynie w wersji wideo, pełną wersję „Western Eyes”, która wybrzmiewała w napisał końcowych koncertowego filmu. Ponadto fani usłyszą oryginalne wykonania „Sour Times” i „Roads” z Roseland (dotychczasowe wydania „Roseland NYC Live” zawierały nagrania tych utworów z innych koncertów).

Warto dodać, że rocznicowa wersja albumu trafiła na platformy streamingowe już 2 listopada 2023 r. To dokładnie 25 lat po premierze oryginału. Teraz do rąk fanów trafiają pieczołowicie przygotowane wersje fizyczne. Podwójne wydanie winylowe wytłoczono na solidnych czerwonych dyskach. Całość ma rozkładaną okładkę. Ponadto fani znajdą w zestawach rozkładany, dwustronny plakat oraz replikę przepustki umożliwiającej wejście za kulisy koncertu w Roseland. Wersja CD została wydana w digipaku, do którego dołączono 12-stronicową książeczkę oraz nalepkę przedstawiającą przepustkę. 2LP, 1CD i wersja digitalowa mają tę samą listę utworów.

– Zawsze miałem w pamięci ten koncert, który zagraliśmy przed wydaniem naszego drugiego albumu. To był pierwszy raz, kiedy publiczność usłyszała nowe utwory – mówi Adrian Utley z Portishead, który nadzorował prace nad reedycją. – Przygotowaliśmy program koncertu z myślą o zarejestrowaniu i wydaniu tego albumu. Przywiązywaliśmy wielką wagę do orkiestracji i do strony wizualnej. Nagraliśmy ten koncert w nieistniejącej już niestety legendarnej sali Roseland Ballroom w Nowym Jorku. Później ruszyliśmy w roczną trasę koncertową. Reedycja zawiera trzy niewydane wcześniej utwory i zremasterowaliśmy je tak samo jak materiał znany z pierwotnego wydania – dodaje.

Podczas koncertu w Roseland Ballroom w 1997 r. muzykom Portishead towarzyszyła 28-osobowa orkiestra. Film i album koncertowy sprzedano w łącznym nakładzie ponad miliona egzemplarzy. W programie występu znalazły się utwory z przełomowego, docenionego nagrodą Mercury debiutanckiego krążka „Dummy” oraz drugiego, imiennego albumu grupy.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx