Polskie gwiazdy, które napisały książki. Chodakowska, Rozenek-Majdan, Lewandowska i nie tylko!

Gwiazdy które napisały książkę
Fot. AKPA

OBSERWUJ NAS:

W polskim show-biznesie nie brakuje osób, które w przypływie natchnienia postanowiły chwycić za pióro i przelać swoje myśli na papier. Efektem ich twórczej pracy okazały się niekiedy całkiem poczytne książki. Na rynku wydawniczym prym wiodą książki dotyczące diety, ćwiczeń i zdrowego stylu życia.

Gwiazdy, które napisały książki. Ten trend podchwyciły Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska, publikując książki właśnie o tej tematyce. W temacie odżywiania i zrzucania wagi dobrze odnajdują się Karolina Szostak („Moja spektakularna metamorfoza”, „Mój spektakularny detoks”, „Moje spektakularne soki i napoje”) i Dominika Gwit („Moja droga do nowego życia”). Liczne kulinarne publikacje ma na koncie Magda Gessler, a także jej córka Lara.

Anna Lewandowska książka
Anna Lewandowska, fot. Krzemiński Jordan/AKPA

Z kolei w tematyce podróżniczej specjalizują się Martyna Wojciechowska i Jarosław Kret. Wiele gwiazd odnalazło w sobie powołanie do pisania poradników na różne wszelkie możliwe tematy, wśród nich Kinga Rusin („Jak zdrowo i pięknie żyć, czyli ekoporadnik”), Weronika Marczuk („Walka o macierzyństwo”) Katarzyna Cichopek („Sexy Mama. Bo jesteś kobietą”, „Sexy Mama. Jedz, chudnij i ciesz się sobą”), Maja Sablewska („10 sposobów na modę według Mai Sablewskiej”), Ula Chincz („Pozamiatane, czyli jak ogarnąć dom?”).

 gwiazdy które napisały książki
Martyna Wojciechowska, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Krzysztof Ibisz radzi „Jak dobrze wyglądać po 40-tce”, a Grażyna Wolszczak „Jak być zawsze młodą, piękną i bogatą”. Małgorzata Rozenek-Majdan, która również jest autorką wielu poradników, napisała książkę „In vitro. Rozmowy intymne”. Anna Powierza pokusiła się o stworzenie nie tylko kilku książek poradnikowych, ale też powieści „Jak zostać sławną”.

Gwiazdy, które napisały książki

Małgorzata Rozenek-Majdan książka
Małgorzata Rozenek-Majdan, fot. Piętka Mieszko/AKPA

Z kolei Agnieszka Chylińska, niegdyś niepokorna, rockowa wokalistka, a obecnie mama trójki dzieci, pisze książki właśnie dla najmłodszych, podobnie jak Aneta Teodorczuk i Katarzyna Pakosińska, która jest również autorką książek o Gruzji. Inspiracją do stworzenia literackiego dzieła może być też barwne życie jego autora. Swoje autobiografie postanowili napisać m.in. Radosław Majdan („Pierwsza połowa”), Ilona Felicjańska („Jak być niezniszczalną”, „Znalazłam klucz do szczęścia”), Kuba Wojewódzki („Nieautoryzowana biografia”). Z kolei Dariusz Lewandowski, czyli serialowy Darek z „Klanu” wydał zbiór opowieści, felietonów i wierszy zatytułowany& „Darek z Klanu”.

Agnieszka Chylińska książki
Agnieszka Chylińska, fot. Niemiec/AKPA

ZOBACZ:  Oczaruj i zaskocz otoczenie pięknymi, kolorowymi wzorami na ubraniach
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x