REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Polski horror Anthology of Fear z pierwszym gameplay’em i darmowym prologiem

Fot. Anthology of Fear

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Ultimate Games S.A. opublikowało pierwsze wideo prezentujące rozgrywkę z Anthology of Fear, polskiego horroru psychologicznego. Premierę gry, która zaoferuje wiele unikalnych elementów i trzy całkiem różne historie, zaplanowano na II połowę 2020 r. Już teraz na platformie Steam dostępny jest bezpłatny prolog, w którym można sprawdzić wstęp jednej z historii. Anthology of Fear trafi także na Nintendo Switch.

Anthology of Fear to nieszablonowy horror psychologiczny, nad którym pracuje polskie niezależne studio RG Crew. Wydawcą gry na PC i Nintendo Switch będzie Ultimate Games S.A.

W tym pierwszoosobowym horrorze twórcy proponują nowe podejście do gatunku. Gra składa się z trzech całkiem różnych historii, które można potraktować jako trzy mniejsze gry w jednej. W opublikowanym przez Ultimate Games S.A. wideo zaprezentowano pierwsze minuty rozgrywki z dostępnego już na platformie Steam dema.

„W Anthology of Fear: Prologue można bezpłatnie sprawdzić fragment pierwszej historii. Każda z trzech historii będzie diametralnie różna od pozostałych. Chodzi zarówno o różnice dotyczące nastroju i lokacji, jak i o motywy przewodnie oraz samą rozgrywkę. Strach nie jest czymś jednoznacznym, może mieć bardzo różne oblicza, co dobitnie pokaże też Anthology of Fear. Nie ma tutaj miejsca na znużenie, a całość będzie mocno różnorodna” – wyjaśnia główny programista w RG Crew, Piotr Rycąbel.

Anthology of Fear – gameplay:

W prologu przedstawiono wstępną część pierwszej historii, ulokowanej w malowniczych rejonach górskich i poruszającej m.in. temat zaburzeń rzeczywistości. Druga z historii jest osadzona w czasach współczesnych, a kluczowymi motywami będą tematy wyobcowania i aktu twórczego. Ostatnia część wchodząca w skład Anthology of Fear ma z kolei koncentrować się na temacie wspomnień i będzie umiejscowiona w nieokreślonym dokładnie miejscu i czasie.

Jak podkreślają twórcy z RG Crew, każdy z tych epizodów zaoferuje w praktyce inny styl rozgrywki. W poszczególnych częściach gracze będą mogli liczyć np. na elementy skradania, eksploracji, walki, polowania czy ucieczki.

„To nasze autorskie i dosyć szerokie spojrzenie na gatunek. Anthology of Fear jest unikalnym projektem, który dostarczy graczom odmienne doświadczenia. Stawiamy na brak jednoznaczności oraz różnorodność. Gra powinna przypaść do gustu zdecydowanej większości fanów horrorów” – dodaje Piotr Rycąbel.

Główne cechy Anthology of Fear:

  • trzy unikalne historie;
  • wielowymiarowy strach;
  • niejednoznaczna rzeczywistość;
  • zróżnicowana rozgrywka;
  • stylowa oprawa graficzna;
  • oryginalna ścieżka dźwiękowa.

Premierę Anthology of Fear na PC i Nintendo Switch zaplanowano na II połowę 2020 r. Ultimate Games S.A. nie wyklucza też wydania tego horroru także na innych platformach.

Anthology of Fear: Prologue (Steam): https://store.steampowered.com/app/1325610/Anthology_of_Fear_Prologue/
Anthology of Fear (Steam): https://store.steampowered.com/app/1092530/Anthology_of_Fear/

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: