Przejdź do treści

Polska reprezentacja wraca z trzema medalami z Mistrzostw Świata MMA 2023

Mistrzostwa Świata MMA 2023
Fot. MMA Polska

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Tegoroczna edycja Mistrzostw Świata IMMAF 2023 odbyła się w Albanii, w dniach od 20 do 25 listopada. W trakcie turnieju w hali Tirana Olympic Park rywalizowało blisko 400 reprezentantów z 49 krajów.

W kadrze Polski wystąpili zarówno sportowcy walczący w kategoriach seniorskich, jak i w juniorach. Dziewięcioosobowy skład reprezentacji wyłoniono dzięki Stowarzyszeniu MMA Polska. Ostatecznie Polacy stoczyli w turnieju 13 pojedynków i wywalczyli trzy medale.

  • Daria Brzozowska zdobyła tytuł wicemistrzyni świata w wadze koguciej juniorów.
  • Łukasz Makowski został wicemistrzem świata juniorów w wadze półciężkiej.
  • Weronika Cisło zakończyła turniej z brązowym medalem seniorskiej kategorii muszej.

Dla zwycięskiej trójki był to pierwszy występ w kadrze Polski i pierwszy start w turnieju przygotowanym przez International Mixed Martial Arts Federation, najważniejszą międzynarodową organizację zajmującą się promowaniem i rozwojem amatorskiego MMA. IMMAF powstała w roku 2012. Jednym z głównych celów organizacji jest wprowadzenie MMA na igrzyska olimpijskie. IMMAF zrzesza już ponad 120 organizacji z całego świata zajmujących się MMA w jego amatorskim wydaniu.

Polacy z medalami!

W klasyfikacji medalowej polska reprezentacja zakończyła Mistrzostw Świata IMMAF 2023 na miejscu dziesiątym wśród juniorów i osiemnastym wśród seniorów. Zawodnicy rywalizowali pod wodzę trenerów i selekcjonerów kadry: Szymona Bońkowskiego z klubu Arrachion Olsztyn i Krzysztofa Brzozowskiego z klubu ASW Black Panther Bydgoszcz. Do tej pory reprezentacja Polski, która jest powoływana od roku 2019, zdobyła 29 medali imprez międzynarodowych organizowanych przez International Mixed Martial Arts Federation.

Stowarzyszenie MMA Polska, które należy do IMMAF i które powołuje kadrę Polski, powstało w roku 2019. Jest to pierwsza w kraju organizacja powołana do reprezentowania i tworzenia profesjonalnej przestrzeni dla rozwoju amatorskiego MMA. Głównym celem Stowarzyszenia jest między innymi dbanie o pozytywny wizerunek MMA. Organizowanie zawodów krajowych. Również powoływanie kadry na międzynarodowe turnieje, a w dalszej przyszłości wprowadzenie tej dyscypliny do grona sportów olimpijskich. Stowarzyszenie MMA Polska jest członkiem zwyczajnych Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

twitter.com/MMAPolska_Org
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx