Przejdź do treści

Polsat Boxing Night 10: Cieślak vs Kaszinski – wyniki ważenia

Cieślak vs Kaszinski wyniki ważenia
Fot. mat. prasowy

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Wszyscy bohaterowie gali Polsat Boxing Night 10 zmieścili się w limitach kategorii wagowych, w których będą rywalizować w piątek 14 maja. Oficjalną ceremonię ważenia poprzedził briefing prasowy poświęcony powstaniu grupy Polsat Boxing Promotions.

Cieślak vs Kaszinski – wyniki ważenia. Nowa grupa promotorska za cel stawia sobie odbudowę polskiego boksu olimpijskiego oraz zawodowego. „Chcemy wychować młodych chłopców na mężczyzn, którzy będą przynosili Polsce chwałę. Jeśli będą zdobywali medale na imprezach międzynarodowych, ale nie przejdą na zawodowstwo to już będzie dla nas sukces. Wiemy w jak trudnym momencie historii polskiego boksu się znajdujemy, ale jednocześnie wiemy jakie mamy tradycje i potencjał. Zależy nam na tym, aby nasza konkurencja – o ile taka jest – rosła w siłę. Potrzebne nam są podmioty, które będą się z nami ścigały. Zapraszamy” – mówi Emil Jędrzejewski, Prezes Polsat Boxing Promotions.

„Mamy wiele pomysłów na boks zawodowy i olimpijski. Przede wszystkim chcemy, aby Polacy zdobywali medale na Igrzyskach Olimpijskich i Mistrzostwach Świata. Talenty bokserskie w Polsce zawsze były i nadal są. My chcemy im pomóc i mamy do tego niezbędne narzędzia czyli marketing, finansowanie i dobrych trenerów” – powiedział Fiodor Łapin, Wiceprezes Polsat Boxing Promotions.

Spektrum działania Polsat Boxing Promotions będzie prowadzenie ośrodków szkoleniowych dla boksu olimpijskiego oraz działalność klasycznej grupy promotorskiej zrzeszającej profesjonalnych pięściarzy.

Cieślak vs Kaszinski wyniki ważenia
Fot. DWOT, mat. prasowy

Polsat Boxing Night 10: Cieślak vs Kaszinski

„Nastawiamy się na promowanie nowych nazwisk wśród pięściarzy amatorów, których w krótkim czasie doprowadzimy do zawodowstwa. Ale chcemy też wspierać się zawodnikami już funkcjonującymi na rynku profesjonalnym jako jego czołowe postaci. Naszym najbliższym celem jest zorganizowanie walki o mistrzostwo świata dla Michała Cieślaka” – Przemysław Krok, Wiceprezes Polsat Boxing Promotions oraz Promotor Michała Cieślaka.

Za sprawą nowej grupy promotorskiej na pokład Polsatu Sport powrócił Grzegorz Proksa. Ceniony i rozchwytywany ekspert oprócz pracy przy transmisjach pięściarskich będzie także pełnił funkcję konsultanta Polsat Boxing Promotions. To właśnie były Mistrz Europy stoi za matchmakingiem trzech walk amatorskich, które znalazły się na karcie gali Polsat Boxing Night 10 Cieślak vs Kaszinski.

„Bardzo cieszę się z projektu, który udało nam się wspólnie opracować. Jestem również zaszczycony możliwością pomocy najmłodszym zawodnikom, bo na trosce o rozwój ich karier chciałbym się koncentrować. Podstawą do tej pracy są moje pięcioletnie spostrzeżenia, jakie poczyniłem na turniejach boksu amatorskiego w Polsce i Europie oraz lata zawodowej kariery na ringach całego świata.Teraz chcę przełożyć je w czyny. Sam kiedyś byłem początkującym pięściarzem, ale dopiero dysponując obecnym doświadczeniem wiem, jak pogodzić potrzeby młodego zawodnika z realiami pięściarskiego świata. Poprzez Polsat Boxing Promotions chcemy wspólnie z Partnerami wspomóc polski boks i zapoczątkować jego rozwój. Bardzo liczymy tu na ścisłą współpracę z Polskim Związkiem Bokserskim” – Grzegorz Proksa, Polsat Boxing Promotions.

„Pan Grzegorz Proksa wraca do swojego telewizyjnego domu i bardzo nas ten powrót cieszy. To człowiek wielu talentów, ze świeżym spojrzeniem i dużym doświadczeniem. Fakt, że zdecydował się na długofalową kooperację z Telewizją Polsat to najlepsze potwierdzenie, że w kwestii sportów walki jesteśmy numerem jeden w Polsce. Nikogo nie powinno więc dziwić, że najlepsi, chcą współpracować z najlepszymi” – Marian Kmita, Dyrektor ds. Sportu w Telewizji Polsat.

Polsat Boxing Night 10 – karta walk | Cieślak vs Kaszinski wyniki ważenia:

Boks zawodowy
12 rund, kategoria junior ciężka do 91,7 kg, eliminator do walki o pas mistrza świata federacji IBF
90,650 kg Michał Cieślak vs Jurij Kaszinski 90,450 kg
10 rund, kategoria superśrednia do 76,2 kg, walka o pas mistrzowski WBC Francophone
76,150 kg Robert Talarek vs Łukasz Stanioch 75,900 kg
8 rund, kategoria junior ciężka do 91,7 kg (+ 1 kg tolerancji)
92,000 kg Nikodem Jeżewski vs Władimir Reznicek 91,300 kg
6 rund, kategoria superlekka do 66,6 kg
66,250 kg Ewa Piątkowska vs Judy Waguthii 65,100 kg
8 rund, kategoria średnia do 71 kg (+ 1 kg tolerancji)
70,800 kg Daniel Rutkowski vs MaksimHardzeika 70,650 kg

Boks olimpijski
3 rundy, kategoria półciężka do 81 kg
80,800 kg Sebastian Kusz vs Kevin Lakatos 79,650 kg
3 rundy, kategoria lekka do 60 kg
60,000 kg Bartłomiej Rośkowicz vs Paweł Sulęcki 60,000 kg
3 rundy, kategoria superlekka do 64 kg
65,000 kg Oliwier Zamojski vs Dominik Palak 64,200 kg

https://www.instagram.com/p/COhuosMACZX/
instagram.com/michal_cieslak_boks_

Gala Polsat Boxing Night 10 Cieślak vs Kaszinski odbędzie się w piątek 14 maja. Transmisja dostępna będzie od godziny 16:00 w Super Polsacie, a od godz. 19:00 także w Polsacie Sport. Od 22:00 galę oglądać będzie można również Polsacie.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx