Przejdź do treści

Polacy poznali rywali w kwalifikacjach do Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020

Fot. Andrzej Romański / koszkadra.pl

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Reprezentacja Polski poznała rywali w walce o Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020. Biało-Czerwoni swój turniej kwalifikacyjny rozegrają w Kownie (Litwa), a przeciwnikami będą Słowenia i Angola, a na późniejszym etapie Litwa, Korea lub Wenezuela.

Dzięki świetnemu wynikowi na mistrzostwach świata w Chinach reprezentacja Polski uzyskała możliwość zagrania w turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk Olimpijskich, które w 2020 roku odbędą się w Tokio. W tej imprezie zagwarantowany udział mają już gospodarze – Japonia, a także Argentyna, Australia, Hiszpania, Francja, Iran, Nigeria i Stany Zjednoczone. Do nich dołączą cztery drużyny z dodatkowych turniejów kwalifikacyjnych.

24 reprezentacje zostały podzielone na osiem grup po trzy zespoły. Mecze rozgrywane będą w Chorwacji (Split), Kanadzie (Victoria), na Litwie (Kowno) oraz w Serbii (Belgrad). Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zmierzą się w półfinale poszczególnych turniejów. Tylko zwycięzca całego turnieju zagra w Tokio.

Polacy zagrają w Kownie (Litwa), a w grupie B ich rywalami będą reprezentacje Słowenii oraz Angoli. Później mogą zagrać z Litwą, Koreą lub Wenezuelą. Turnieje kwalifikacyjne odbędą się od 23 do 28 czerwca 2020 r.

– Znamy zespół Słowenii i mamy do niego dużo szacunku. W składzie może być dużo świetnych zawodników, m.in. Luka Doncić. Ta ekipa w 2017 roku wygrała mistrzostwo Europy. Angolę prowadzi mój bardzo dobry znajomy, Will Voigt. Przez naszą przyjaźń obserwowałem tę drużynę w ostatnich latach. Litwa to kraj, który kocha koszykówkę. Wiemy sporo o tym zespole, bo graliśmy przeciwko niemu np. w kwalifikacjach do mistrzostw świata. Do Kowna nie jest daleko, więc to bardzo pozytywna informacja, że właśnie tam rozegramy turniej – powiedział trener Mike Taylor.

Serbia (Belgrad)

Grupa A: 1. Dominikana, 2. Nowa Zelandia, 3. Serbia

Grupa B: 1. Portoryko, 2. Włochy, 3. Senegal

Litwa (Kowno)

Grupa A: 1. Litwa, 2. Korea, 3. Wenezuela

Grupa B: 1. POLSKA, 2. Słowenia, 3. Angola

Chorwacja (Split)

Grupa A: 1. Niemcy, 2. Rosja, 3. Meksyk

Grupa B: 1. Tunezja, 2. Chorwacja, 3. Brazylia

Kanada (Victoria)

Grupa A: 1. Grecja, 2. Chiny, 3. Kanada

Grupa B: 1. Urugwaj, 2. Czechy, 3. Turcja

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google