Pokaz przedpremierowy zdobywcy Złotego Niedźwiedzia “Zło nie istnieje” na platformie Mojeekino.pl

Fot. kadr z filmu "Zło nie istnieje"

OBSERWUJ NAS:

Zdobywca Złotego Niedźwiedzia na tegorocznym MFF w Berlinie, a także doceniony na wielu światowych festiwalach filmowych. “Zło nie istnieje” jest nową produkcją Mohammada Rasoulofa, jednego z najbardziej uznanych irańskich reżyserów, którego dzieła są zakazane w jego ojczyźnie, a on sam ma dożywotni zakaz kręcenia filmów.

W Polsce reżyser znany jest m.in. z takich filmów jak “Uczciwy człowiek” czy „Rękopisy nie płoną”, za które został nagrodzony w Cannes. Już 14 grudnia film będzie można zobaczyć na specjalnym pokazie przedpremierowym organizowanym na platformie kin studyjnych mojeekino.pl. Seans rozpocznie się o 20:00, a bilet na pokaz to koszt 15 złotych.

Pomimo tego, iż w swojej ojczyźnie reżyser ma zakaz robienia filmów, nie powstrzymuje go to w realizacji nowych projektów. Jego najnowszy obraz “Zło nie istnieje” to kolejny film uderzający w irańskie władze. Ponownie nakręcony w tajemnicy. Tym razem Rasoulof stworzył złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje właśnie karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami poświęcony jest zdobywca Złotego Niedźwiedzia 2020.

Zło nie istnieje – zwiastun filmu:

Zło nie istnieje – zwiastun filmu

„Zło nie istnieje” ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterem pierwszej jest 40-letni Heshmat. Stateczny mężczyzna, który większość czasu stara się spędzać w gronie najbliższych. W drugiej obserwujemy Pouyę, dla którego obowiązkowa służba wojskowa jest jedyną szansą na otrzymanie paszportu i opuszczenie wraz z dziewczyną Iranu. Żołnierzem jest też bohater trzeciej historii. Javad dostał właśnie trzydniową przepustkę, by spędzić ten czas z narzeczoną i jej rodziną, świętując urodziny ukochanej kobiety. W ostatniej z kolei przekonujemy się, jak obecność Daryi gwałtownie może zmienić niespieszne życie Bahrama i Zaman – spokojnej pary w średnim wieku.

ZOBACZ:  Ferzan Özpetek - sylwetka mistrz kina włoskiego. Jego najnowszy film w kinach już od 16 października

Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach.

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x