Płomień 81 powraca z “Powiedz na osiedlu 2020”. Gościnnie Kali i Paluch

Fot. kadr z teledysku Płomień 81 feat. Kali, Paluch – Powiedz Na Osiedlu 2020

Pezet i Onar nie zwalniają tempa i na kilka dni przed premierą albumu „Szkoła 81” wypuszczają teledysk do singla „Powiedz na osiedlu 2020” z gościnnym udziałem Kaliego i Palucha. Bit do utwory wyprodukował Worek, a klip to dzieło Szerszenia.

– 15 lat temu nagraliśmy singiel do albumu „Historie z sąsiedztwa” i jakoś tak wyszło, że ten kawałek jest wiecznie żywy. Wiadomo, że wszystko się dezaktualizuje, niemniej jednak „Powiedz na osiedlu” to pewnego rodzaju podwórkowy hymn. Teraz wracamy z nowym albumem właśnie po 15 latach i kontynuacja tej historii była nieunikniona. Postanowiliśmy zrobić hardcorowy, osiedlowy track, klasyczny rap we względnie nowoczesnym wydaniu. Ursynów 100%, jak to zwykle było przy produkcjach Płomień 81. Chcieliśmy to jednak jakoś rozbudować, dlatego zaprosiliśmy jednych z najmocniejszych graczy ze sceny, którzy są osadzeni w kulturze osiedla, ulicy, podwórek i są w tym true, a przy tym są z naszej gwardii. „Powiedz na osiedlu 2020” to mocny, współczesny hip hop w dobrym składzie – mówi Pezet.

Nowy album to kilkanaście premierowych kompozycji, do części których zwrotki i refreny dograli weterani sceny jak i przedstawiciele nowej szkoły rapu.

– Tytuł płyty oddaje to, co chcieliśmy zrobić. Mamy swoje lata i staż na scenie, ale nie chcieliśmy robić oldschoolowej płyty. Z drugiej strony mamy 2019, ale nic na siłę, nic wbrew sobie i nic dlatego, że tak teraz brzmi newschool. Chcieliśmy zrobić naszą szkołę, taką, w której dobrze się czujemy, taką, którą się jaramy – Szkołę 81 – mówi Onar.

Album w wersji deluxe z dodatkową płytą „Powiedz na osiedlu – interpretacje” oraz zapalniczką można zamawiać na www.plomien81.pl.

Płomień 81 feat. Kali, Paluch – Powiedz Na Osiedlu 2020:

Płomień 81 feat. Kali, Paluch – Powiedz Na Osiedlu 2020

Read Previous

Marcin Różalski: W Ameryce Południowej tatuaże na twarzy jeszcze cały czas kojarzone są z jakimś marginesem społecznym

Read Next

Bug Academy wkrótce także na Nintendo Switch i Xbox One