Piotr Machalica nie żyje. Wybitny aktor miał 65 lat

Piotr Machalica, fot. AKPA

OBSERWUJ NAS:

W wieku 65 lat zmarł wybitny aktor teatralny i filmowy Piotr Machalica. Informację o śmierci zamieszczono na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

“Po dzielnej walce Piotr Machalica zmarł dziś o 02:30 w szpitalu MSWiA w Warszawie” – czytamy. “Żegnaj piękny i czuły książę, cieszymy się, że byłeś ostatnie lata bardzo szczęśliwy i dzieliłeś się z nami i publicznością Twoim szczęściem” – napisał w pożegnaniu Och-Teatr, w którym Machalica grał od lat.

Smutną wiadomość o jego odejściu zamieściła też w mediach społecznościowych Krystyna Janda. “Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że odszedł tej nocy nasz wielki przyjaciel, kolega, wspaniały człowiek i cudowny artysta Piotr Machalica. Kochaliśmy i podziwialiśmy go wszyscy. Był w naszej Fundacji od samego początku i zagrał na naszych scenach przez ostatnie 15 lat setki spektakli, także zaśpiewał wiele koncertów. Rozstajemy się w połowie przerwanego zdania. Zawsze będziemy pamiętać, nasze życie i teatry bez Ciebie tracą barwy” – napisała.

Piotr Machalica nie żyje

Piotr Machalica, syn Henryka Machalicy, słynnego Dionizego ze “Złotopolskich”, urodził się 13 lutego 1955 roku w Pszczynie. W 1981 roku ukończył warszawską PWST. Zagrał w wielu filmach i serialach, takich jak “Zabij mnie glino”, “Dekalog IX”, “1968. Szczęśliwego Nowego Jorku”, “Dzień świra”, “Sztuka kochania”. Występował na deskach Teatru Powszechnego w Warszawie, Teatru Polonia i Och Teatru. Był też wykonawcą piosenki aktorskiej. Śpiewał utwory Okudżawy i Brassensa, w 2019 roku nagrał płytę “Mój ulubiony Młynarski”. Przez 12 lat był dyrektorem Teatru im. Mickiewicza w Częstochowie. W 2005 roku został odznaczony Srebrnym Medalem “Gloria Artis – Zasłużony Kulturze”.

Piotr Machalica, fot. Niemiec/AKPA

Piotra Machalicę pożegnał m.in. prezydent Polski, Andrzej Duda, który napisał: “Dziś w nocy odszedł Pan Piotr Machalica – wybitna Postać polskiej sceny teatralnej, filmowej i piosenki aktorskiej. Swoimi rolami potrafił bawić ale i skłaniać do refleksji. Będzie Go brakowało. Smutny dzień. RiP”.

ZOBACZ:  Hity programowe Cartoon Network i Boomerang w marcu 2021!
@AndrzejDuda Twitter
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x