REALNEWS.PL - NIEZALEŻNY PORTAL INFORMACYJNY

Piosenkarz Gary Glitter, skazany za przestępstwa seksualne, wyszedł z więzienia

Gary Glitter wyszedł z więzienia
Gary Glitter, fot. ITN Archive

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

78-letni Gary Glitter wyszedł z więzienia po odsiedzeniu połowy kary za molestowanie nieletnich dziewczynek. Brytyjski wokalista glam rockowy został skazany w 2015 roku na 16 lat pozbawienia wolności. Zarzucono mu przestępstwa związane z wykorzystywaniem seksualnym nastolatek.

Gary Glitter, którego prawdziwe nazwisko to Paul Francis Gadd, był u szczytu sławy w latach 70. i 80. XX wieku, kiedy popełniał przestępstwa za które został skazany i osadzony w więzieniu w 2015 roku. Były piosenkarz glamrockowy, w latach 70. miał już na swoim koncie szereg hitów. Należą do nich z pewnością utwory „Rock 'n’ Roll (Part 2)” (użyty m.in. w słynnym filmie „Joker”), „Do You Wanna Touch Me” czy „I Love You Love Me Love”.

Według agencji Press Association okryty złą sławą gwiazdor brytyjskiej muzyki, został dziś zwolniony z więzienia. Gary Glitter został wypuszczony po odbyciu połowy swojego 16-letniego wyroku za wykorzystywanie seksualne trzech uczennic. Taką informację podaje agencja informacyjna PA.

Były piosenkarz glamrockowy opuścił HMP The Verne, więzienie o niskim poziomie bezpieczeństwa w Portland w hrabstwie Dorset. Za kratkami spędził osiem lat. Był on pierwszą osobą aresztowaną w ramach Operacji Yewtree. Jest to śledztwo wszczęte przez Metropolitan Police w następstwie afery Jimmy’ego Savile’a.

Jeszcze pod koniec ubiegłego roku brytyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości uspokajało, że Garry Glitter odsiedzi cały wyrok. „Charakter jego wyroku oznacza, że sprawa nie trafi do komisji ds. zwolnień warunkowych. To znaczy, że opuści bramy więzienia, gdy jego wyrok się skończy” -informowano. Po opuszczeniu więzienia przez Glittera rzecznik Ministerstwa Sprawiedliwości powiedział: „Przestępcy seksualni, tacy jak Paul Gadd (Glitter), są oczywiście ściśle monitorowani przez policję i służby kuratorskie. Podlegają niektórym najsurowszym warunkom licencyjnym, w tym wyposażeniu w znacznik GPS. Jeśli sprawca naruszy te warunki w dowolnym momencie, może wrócić za kratki”.

Google News
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx