Przejdź do treści

„Piep*zyć Mickiewicza” – zobacz krótki zwiastun filmu

Piep*zyć Mickiewicza zwiastun
Dawid Ogrodnik, fot. Sławomir Mrozek - ARTRAMA

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Do niewielu polskich filmów o szkole dołączy już na początku przyszłego roku nowa produkcja – „Piep*zyć Mickiewicza”, z Dawidem Ogrodnikiem w roli nauczyciela, jakiego jeszcze nie było. Trzeba przyznać, że nie było też takiej klasy. Czy nowy polonista poradzi sobie z niepokornymi uczniami, uważanymi za prawdziwą zakałę szkoły? Dante, Nel, Anita, Bolo, Cegła, Mietek, Roxy… Oni tak łatwo się nie poddadzą.

Wyrzucony z uczelni pisarz i wykładowca Jan Sienkiewicz zatrudnia się w warszawskim liceum. Pod jego opiekę trafia słynna na całą szkołę klasa zbuntowanych i odpornych na wiedzę wyrzutków. IIB to uczniowie z piekła rodem, a ich przyszłość wydaje się przesądzona. Ale Sienkiewicz, uzbrojony w literaturę, entuzjazm i masę niekonwencjonalnych pomysłów, rzuci wyzwanie skazanej na wykluczenie grupie. Czy uda mu się ją okiełznać i ocalić? Opowieść o przyjaźni, miłości, szkolnych szaleństwach i o tym, że każdy zasługuje na jeszcze jedną szansę.

W roli ekscentrycznego belfra Dawid Ogrodnik. W jego nietuzinkowych uczniów wcielają się m.in. Hugo Tarres, Wiktoria Koprowska, Ada Grodzka, Krystian Embradora, Artur Gwizdak, Igor Pawłowski i Aleksandra Izydorczyk. Ich wszystkich porwą raperskie rymy Janusza Walczuka i Olszakumpla.

Film „Piep*zyć Mickiewicza” będzie można oglądać w kinach od 12 stycznia!

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również:

Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx