Przejdź do treści

Pianistyczny Październik. Cykl mistrzowskich recitali przed „Wielkim Konkursem”

Fot. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Październik 2020 miał być muzycznym świętem, rajem dla pianistów i melomanów. To właśnie w tym miesiącu Warszawa zamienić się miała w cel pielgrzymek muzyków z całego świata, bo tu, w warszawskiej Filharmonii co 5 lat odbywa się największy i najstarszy konkurs pianistyczny zwany Chopinowskim.

COVID-19 pokrzyżował jednak te plany i zamiast XVIII edycji Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina mamy cykl mistrzowskich recitali „Przed Wielkim Konkursem”. Narodowy Instytut Fryderyka Chopina zadbał o słuchaczy i w przeciągu niespełna 20 dni możemy spotkać w stolicy laureatów poprzednich edycji Konkursu.

I tak do 19 października mamy szansę usłyszeć jeszcze osiem koncertów, z czego tylko jeden nie będzie transmitowany online – mowa tu o corocznym koncercie w Bazylice św. Krzyża. Właśnie w tym miejscu w rocznicę śmierci Chopina, 17 października, odbędzie się koncert dość wyjątkowy, bo „poetycko-muzyczny”. Przy fortepianie zasiądzie Szymon Nehring, czołowy polski pianista, a wiersze Cypriana Kamila Norwida zinterpretuje Jan Englert.

Wstęp do Bazyliki na koncert jest wolny, więc kto żyw, niech zmierza, oczywiście odpowiednio uposażony w maseczkę. Jeszcze dziś, 6.10, możemy obejrzeć transmisję z koncertu w FN, gdzie Marc Laforêt zagra utwory Mozarta i Chopina – zdobywca III Nagrody na Konkursie w 1985 roku rozpocznie swój występ o 19:30.

Cały program cyklu dostępny jest na stronie https://muzyka.nifc.pl/pl/koncerty/przed-wielkim-konkursem, a na facebookowym profilu, oraz kanale YouTube Instytutu dostępny jest streaming live z koncertów.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx