PGNiG Termika sponsorem Legii Warszawa

Fot. mat. prasowy

OBSERWUJ NAS:

PGNiG Termika będzie dalej sponsorem pierwszej drużyny Legii Warszawa. Umowa została przedłużona na okres do 30 czerwca 2021 roku.

Wieloletnia współpraca PGNiG Termika z Legią to dla nas dowód szczególnego zaufania, pokazujący jak wiele wzajemnych korzyści może dać przemyślane i mądrze rozwijane partnerstwo dwóch silnych marek. Bardzo się cieszę, że będziemy się dalej wspólnie wspierać w osiąganiu naszych celów, szczególnie, że łączy nas nie tylko pasja do piłki, ale także miłość do Warszawy – powiedział Dariusz Mioduski, prezes Legii Warszawa.

PGNiG Termika to spółka dysponująca największą elektrociepłownią w Unii Europejskiej, która m.in. wytwarza ciepło dla 70 proc. mieszkańców Warszawy, w tym dla obiektów Legii Warszawa. Nasi pracownicy to również wierni kibice warszawskiej drużyny. Dlatego wspieramy Legię Warszawa. To ważna część budowy naszej marki – powiedział Dawid Jaworski, wiceprezes PGNiG Termika SA. – Nasze działania wpisują się również w rządowy program rozwoju piłki nożnej w Polsce, który jako „Plan dla piłki”, w ubiegłym roku, został zaproponowany przez premiera Mateusza Morawieckiego i z zadowoleniem przyjęty przez przedstawicieli Ekstraklasy. Chcemy, aby polska piłka nożna była silna i chcemy być z niej dumni – dodał wiceprezes Dawid Jaworski.

Umowa pod hasłem „PGNiG Termika Oficjalnym Dostawcą Ciepła dla Legii Warszawa” ma charakter marketingowo-promocyjny i dotyczy wsparcia pierwszej drużyny Legii Warszawa. PGNiG Termika jest sponsorem klubu od 2013 roku. PGNiG Termika SA jest spółką dysponującą największą elektrociepłownią w Unii Europejskiej i drugą w Europie oraz drugim, co do wielkości w Polsce producentem ciepła i energii elektrycznej wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, czyli skojarzonej produkcji energii elektrycznej i ciepła w trakcie tego samego procesu technologicznego.

W zakładach PGNiG Termika wytwarzane jest 11 proc. produkowanego w Polsce ciepła sieciowego, które dociera do mieszkańców ponad 40 miast i miasteczek w tym aglomeracji warszawskiej oraz Górnego Śląska i 2 proc. energii elektrycznej dla krajowego systemu elektroenergetycznego, zapewniając bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom oraz jednostkom przemysłowym.

ZOBACZ:  Knockout Boxing Night X: Szpilka vs Radczenko już 7. marca w Łomży!
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx
()
x