Perfumy Salvador Dali – najważniejsze informacje

Fot. mat. prasowy

Salvador Dali to powszechnie znany malarz. Jego dzieła podziwiane są na całym świecie. Jedni się nimi zachwycają, inni w surrealizmie nie odnajdują sztuki. Jedni Salvadora Dali nazywają mistrzem, inni wariatem. Niewiele osób wie jednak, że światowej sławy malarz nie tylko tworzył obrazy, ale i perfumy.

Pierwsze zapachy sygnowane jego nazwiskiem powstały w latach 80. XX wieku. Niemal od razu uznane zostały za ekskluzywne, wyrafinowane i unikalne. Jaka jest historia marki Salvador Dali i czy nadal można je kupić?

Perfumy Salvador Dali – czy stworzył je słynny malarz?

Salvador Dalí Domènec Felip Jacint i Domènech, markiz de Púbol, czyli Salvador Dali to wyjątkowo utalentowany hiszpański malarz. Tworzenie obrazów to jednak niejedyne czemu się zajmował. Ekscentryczny artysta oddawał się również rzeźbie, fotografii oraz komponowaniu pięknych zapachów. Pierwszy powstał w 1983 roku. Był on hołdem dla jego żony i muzy – Gali, w której był szaleńczo zakochany. W stworzonym pachnidle nie brakuje woni szalonych i oryginalnych. Wraz z domem perfumeryjnym Cofinluxe, z którym współpracował stworzył zapach łączący wonie mchu dębowego, róży i kadzidła. Artysta miał udział zarówno w tworzeniu kompozycji zapachowej, jak i nietuzinkowej buteleczki. Tej nie można odmówić oryginalności. Została ona stworzona w myśl surrealizmu. Swoim kształtem przypomina ona usta i nos, inspirowane obrazem „Pojawienie się twarzy Afrodyty knidyjskiej”. Les Perfums były doskonałą zapowiedzią przyszłej kolekcji inspirowanej sztuką.

Dla kobiet i dla mężczyzn

Kolejne flakony i piękne zapachy powstawały w następnych latach. Czerpały one z dorobku mistrza surrealizmu i zachwycały oryginalnymi woniami. Niestety sam malarz nie mógł zaangażować się w ich tworzenie. Zmarł w 1989 roku. Nie oznacza to jednak, że marka zniknęła z rynku. Zapachy inspirowane sztuką można kupić po dziś dzień. Co więcej, stale pojawiają się nowe kompozycje. Dziś marka proponuje pachnidła nie tylko damskie, ale i męskie. Perfumy Salvador Dali nadal dostępne są na https://www.perfumeria.pl/collections/salvador-dali.

Fot. mat. prasowy

Czym pachną perfumy Salvador Dali?

Wśród damskich perfum Salvador Dali dominują te o aromatach owocowo-kwiatowych. Wyczuć w nich można przede wszystkim róże, orzeźwiające cytrusy, wanilie, kwiat bawełny, czerwone papryczki, kokos czy fasolę tonka. Dla panów perfumy Salvador Dali również proponują ciekawe i nietypowe aromaty. Większość pachnideł męskich skupia się w rodzinie drzewno-aromatycznej. W ich skład wchodzi kadzidło, gałka muszkatołowa, drzewo sandałowe. Zarówno panie, jak i panowie mogą wybrać pomiędzy bardzo różnymi kompozycjami. Na tę chwilę portfolio marki Salvador Dali liczy sobie ponad 70 perfum.

Fot. mat. prasowy

Read Previous

Don Kasjo nagrał piosenkę! Zobacz teledysk “Król”

Read Next

Dwa lata temu Tomasz Komenda odzyskał wolność. “25 Lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy” w kinach od 18 września