Przejdź do treści

Pectus wraz z Kayah obrazem do utworu „Przejazdem” wspominają twórczość Wojciecha Młynarskiego

Fot. kadr z teledysku Pectus - Przejazdem ft. Kayah

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

26 marca, Wojciech Młynarski obchodziłby swoje 79 urodziny. W ramach uczczenia pamięci o tym wybitnym polskim poecie artyści prezentują teledysk, który nagrany był jeszcze w zeszłym roku. „Przejazdem” to piękna muzyczna interpretacja słów Wojciecha Młynarskiego w wykonaniu zespołu Pectus oraz Kayah.

Singiel stał się częścią albumu „Kobiety/Wojciech Młynarski”, który miał swoją premierę w listopadzie ubiegłego roku. Wojciech Młynarski to wybitny polski poeta, tekściarz, reżyser i wykonawca piosenki autorskiej. Satyryk, uważny obserwator rzeczywistości, artysta kabaretowy. W wielu kręgach uznawany za najwybitniejszego twórcę tekstów w powojennej historii kabaretu literackiego w Polsce. Jego twórczość pozostaje ponadczasowa i choć pisana przed laty, sprawia że wciąż można się z nią utożsamić. Ta myśl przyświecała zespołowi Pectus podczas tworzenia płyty „Kobiety/Wojciech Młynarski”. Jednym z utworów na tej płycie jest utwór „Przejazdem”, do którego zespół zaprosił gościnnie Kayah. Bycie przejazdem, to nie tylko realna podróż, to także bycie w procesie, w ciągłym rozwoju, w przemianie, nie osiadanie na laurach… Jak pisał Młynarski: „wolę zostać pomiędzy, w drodze od do i w nadziei…”.

Zdjęcia do teledysku „Przejazdem” powstały pod koniec listopada 2019 roku na Teneryfie. Na zaproszenie artystów w zdjęciach do klipu wzięli udział: Kuba Kuzia – Mistrz Polski w surfingu oraz Matylda Makowska – młoda wokalistka i kompozytorka, której wiele pięknych wykonań można znaleźć na YouTubie. Dla obydwojga było to pierwsze w życiu wyzwanie aktorskie. Kamera pięknie uchwyciła także chemię jaka tworzy się między Tomaszem Szczepanikiem a Kayah podczas wspólnego śpiewania.

Pectus – Przejazdem (feat. Kayah):

Pectus – Przejazdem (feat. Kayah)

„Dla mnie osobiście, śpiewanie z Kayah, to zawsze wielka i nieustająca przyjemność. Cieszę się ogromnie, że i tym razem postanowiła przyjąć nasze zaproszenie. Wyśpiewane przez nią słowa Wojciecha Młynarskiego są pełne ciepła i wrażliwości. W naszym teledysku opowiadamy historię młodych ludzi, szukających miłości. Każdy z nich ma swoją pasję. On kocha fale i surfing, ona podróżuje po świecie, zdobywa inspiracje, komponuje… Ich drogi się przecinają… Nasi bohaterowie to autentyczne postaci. Prawdziwi pasjonaci, zakochani w swoich pasjach. Sprawdźcie koniecznie klip, by przekonać się jak poradzili sobie z aktorskim zadaniem” – mówi Tomasz Szczepanik z zespołu Pectus.

Kayah o współpracy: „Praca z chłopakami z zespołu Pectus to zawsze czysta przyjemność, choć Tomek doskonale wie, jak ma wyglądać ostateczny efekt i potrafi być bardzo wymagający. Bardzo się cieszę, że chłopcy wybrali dla mnie tekst „Przejazdem” Wojciecha Młynarskiego. Gdy w mojej audycji „Tu i teraz” w Meloradiu spotkałam się z Pauliną Młynarską wspomniała mi, że to ona była inspiracją dla Taty do napisania tego tekstu i dokładnie wiedziała, w którym momencie życia powstał. Bracia Szczepaniki to fantastyczni muzycy, z wielkim talentem do pięknych melodii. Są też świetnymi kompanami towarzysko, więc na wieść o wspólnym wyjeździe na Teneryfę na plan teledysku bardzo się ucieszyłam. Miło wspominam dwójkę młodych ludzi grających parę zakochującą się w sobie… Piękni, naturalni i słodcy. To była fantastyczna przygoda”.

Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS

Zobacz również: