Przejdź do treści

Paulo Sousa skomentował porażkę z Węgrami: Mamy jakość piłkarską, ale musimy być silniejsi jako drużyna

LinkedIn

Reprezentacja Polski przegrała na PGE Narodowym z Węgrami 1:2 w ostatnim meczu eliminacji do mundialu w Katarze. Po zakończeniu spotkania głos zabrał selekcjoner Paulo Sousa.

W 37. minucie na prowadzenie wyszli Węgrzy. Tamas Kiss dośrodkował z rzutu wolnego, piłkę przeciął jeszcze Tymoteusz Puchacz, a András Schäfer z bliskiej odległości pokonał Wojciecha Szczęsnego. W 61. minucie do wyrównania doprowadził Karol Świderski. Ostatecznie zespół gospodarzy przegrał spotkanie. W 80. minucie po kapitalnej akcji mocnym strzałem Szczęsnego pokonał Dániel Gazdag.

Paulo Sousa skomentował porażkę z Węgrami w el. MŚ 2022

Po meczu Paulo Sousa powiedział: – Nie byliśmy w optymalnej formie. Ale był to dobry moment, żeby zespół dojrzał. Mamy takich piłkarzy, którzy mogą wykonać krok do przodu. Mamy jakość piłkarską, ale musimy być silniejsi jako drużyna. Wciąż mamy cel do realizacji. Musi być właściwe podejście mentalne do tego, by bardziej inteligentnie rozgrywać mecz. Wiemy o tym, że w przyszłości takie sytuacje mogą się powtórzyć.

Nie możemy polegać na jednym, dwóch znakomitych zawodnikach, bo jak ich zabraknie, to co wtedy? Musimy wprowadzać do zespołu młodzież, bo ona potrzebuje zdobywać doświadczenie. Być może czekają ich kolejne mistrzostwa Europy i muszą być wtedy już ograni, zdobyć trochę międzynarodowego doświadczenia. Był to odpowiedni moment, by mogli wkomponować się do tego zespołu. Niestety, wynik nie ułożył się po naszej myśli. Mogliśmy grać u siebie bez presji i pokonać zdyscyplinowany zespół, jakim są Węgrzy. Nie mieliśmy jednak dzisiaj na boisku lidera i komunikacji w zespole – dodał.

Źródło: laczynaspilka.pl.