Przejdź do treści

Paco Rabanne nie żyje. Słynny projektant miał 88 lat

Paco Rabanne nie żyje
Paco Rabanne, fot. Prismedia

UDOSTĘPNIJ:

Facebook
Twitter
Pinterest
LinkedIn

Urodzony w Hiszpanii słynny projektant mody Paco Rabanne zmarł 3. lutego w wieku 88 lat w Portsall we Francji. Jego śmierć została potwierdzona przez hiszpańską grupę Puig, do której należy dom mody Paco Rabanne i biznes perfumeryjny.

Paco Rabanne rozpoczął swoją przygodę z modą projektując biżuterię dla domów mody Givenchy, Dior oraz Balenciaga. Własny dom mody założył w 1966 roku. W swoich projektach był niezwykle oryginalny, stosując takie materiały, jak metal, papier albo plastik. Na całym świecie Paco Rabanne prawdopodobnie większą popularność zawdzięcza swoim perfumom i płynom po goleniu.

Śmierć Francisco Rabaneda Cuervo (tak brzmiało nazwisko rodowe Rabanne), potwierdził rzecznik hiszpańskiej grupy Puig. Kontroluje ona markę Paco Rabanne, którą projektant opuścił dwie dekady temu.

José Manuel Albesa, prezes działu mody i urody Puig, powiedział: „Paco Rabanne uczynił transgresję magnesem. Kto inny mógłby skłonić modne paryskie kobiety do domagania się sukienek wykonanych z plastiku i metalu? Kto oprócz Paco Rabanne mógłby wyobrazić sobie zapach o nazwie Calandre – słowo oznacza „grill samochodowy” i przekształcić go w ikonę nowoczesnej kobiecości? Ten radykalny, buntowniczy duch wyróżniał go. Jest tylko jeden Rabanne. Jego odejście przypomina nam raz jeszcze o jego ogromnym wpływie na współczesną modę, duchu, który żyje w domu, który nosi jego imię”.

twitter.com/PacoRabanne
Realnews.pl google news
OBSERWUJ W GOOGLE NEWS
Subskrybuj
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

SPORT

MUZYKA

LIFESTYLE

FILM

REALNEWS.PL W GOOGLE NEWS:

Google News
Realnews.pl - wiadomości Google
0
Chcemy poznać Twoją opinię na ten temat, zostaw komentarzx